Palił papierosa na autobusowym przystanku. Legitymowany mężczyzna poszukiwany przez sąd

Uwagę mundurowych z katowickiego Oddziału Prewencji Policji zwrócił na siebie mężczyzna, który palił papierosa na jednym z przystanków komunikacji miejskiej w centrum Mikołowa. Legitymowany do wykroczenia okazał się być poszukiwany przez sąd. Najbliższe 5 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

W minioną środę (14 kwietnia) po południu na terenie Mikołowa zauważyć można było zwiększoną liczbę policyjnych patroli. Służbę pełnili tu bowiem mundurowi z Oddziału Prewencji Policji z Katowic.

Około godziny 19:50 na przystanku autobusowym przy centrum przesiadkowym na ulicy Prusa policjanci zauważyli mężczyznę palącego papierosa. Zgodnie z Ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych przystanek komunikacji publicznej jest miejscem objętym zakazem palenia. Jako sprawca wykroczenia człowiek ten został więc wylegitymowany, a następnie pouczony. Policyjna baza danych wykazała jednak,  że mieszkaniec powiatu będzińskiego już od lutego bieżącego roku jest poszukiwany przez sąd i ma do tzw. odsiadki blisko 5 miesięcy.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dziś zostanie przewieziony do Zakładu Karnego w Wojkowicach Śląskich, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

źródło: Policja Mikołów
Palił papierosa na autobusowym przystanku. Legitymowany mężczyzna poszukiwany przez sąd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 9 = 15