Policjant mikołowskiej drogówki w akcji Motoserce

Krew jest potrzebna codziennie. Policjanci mikołowskiej drogówki, którzy każdego dnia obsługują drogowe wypadki, doskonale wiedzą, że ten wyjątkowy płyn, może pomóc uratować życie niejednego poszkodowanego w zdarzeniu. Jeden z mundurowych, mł.asp. Marcin Hanusek, właśnie wziął udział w ogólnopolskiej akcji krwiodastwa MOTOSERCE.

Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy, którzy regularnie oddają krew jest kilku. Wśród nich jest mł.asp. Marcin Hanusek. W Policji służy od 2012 roku i od tego momentu dzieli się tym życiodajnym płynem. Jako ten, który na co dzień kierowany jest do drogowych wypadków, doskonale zdaje sobie sprawę, że tym niewielkim gestem można uratować życie kogoś, kto właśnie stał się poszkodowany w zdarzeniu.

Jako Zasłużony i Honorowy Dawca Krwi, a przy okazji miłośnik motocykli, w minony wtorek (13 kwietnia) wziął udział w kolejnej edycji pszczyńskiego Motoserca. W oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pszczynie oddał blisko 0,5 litra krwi.

Mł.asp.Hanusek zachęca do udziału w tego rodzaju akcjach przez cały rok. Tylko chwila poświęconego czasu może okazać się jednym z najważniejszych prezentów w życiu drugiego, potrzebującego człowieka.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.
Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

W dobie panującej epidemii krew mogą oddać osoby: – bez jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszność, gorączka), – z ujemnym wywiadem epidemiologicznym (bez kontaktu z osobą chorą na covid-19 i osobami na kwarantannie).

źródło: Policja Mikołów
Policjant mikołowskiej drogówki w akcji Motoserce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

65 − 56 =