Potrącenie rowerzysty w centrum Orzesza

Chwila nieuwagi kierującego osobówką stała się przyczyną wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Orzeszu. Poszkodowany w zdarzeniu 64-latek trafił do szpitala. Miał w organiźmie ponad promil alkoholu.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Do wypadku doszło wczoraj (15 kwietnia) przed godziną 10:00 w Orzeszu na skrzyżowaniu ulic Szkarskiej i Gliwickiej. Jak wynika z ustaleń policjantów drogówki, kierujący samochodem toyota corolla, 31-letni mieszkaniec Ornontowic, wykonując manewr skrętu w prawo, nie zauważył prawidłowo jadącego rowerzysty i nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu. W wyniku zderzenia kierujący jednośladem, 64-letni orzeszanin doznał urazu nogi, prawdopodobnie złamania kości udowej. Trafił do mikołowskiego szpitala.

Kierujący osobówką był trzeźwy. Z kolei rowerzysta miał w organiźmie ponad promil alkoholu.

Postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego prowadzi Wydział Kryminalny mikołowskiej komendy.

W okresie wiosenno-letnim wzrasta liczba wypadków z udziałem rowerzystów. Jedną z najczęstszych przyczyn jest nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci mikołowskiej drogówki apelują o wzmożoną uwagę i koncentrację oraz trzeźwość! Każda chwila nieuwagi może skutkować poważnymi konsekwencjami.

źródło: Policja Mikołów
Potrącenie rowerzysty w centrum Orzesza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

48 − = 47