– Liczba chorych przebywających na oddziałach covidowych, jak również wyjazdów do pacjentów chorych na koronawirusa spadła. Te parametry zmalały, nadal jednak wysoki jest procent testów dający wynik pozytywny sięgający 20 procent – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.
23 kwietnia odbyło się kolejne zdalne spotkanie wojewody ze starostami, prezydentami miast i dyrektorami szpitali.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Powiat Mikołowski reprezentował wicestarosta Tadeusz Marszolik.
W konferencji brało udział około 80 uczestników, zaś jej tematyka koncentrowała się wokół oceny obecnej sytuacji pandemicznej w województwie, szczególnie w kontekście realizacji w naszym regionie narodowego programu szczepień.

23 kwietnia narada z wojewodą
Wojewoda przedstawiając informacje o teraźniejszej sytuacji sanitarnej wskazał, iż liczba zajętych łóżek covidowych spada i czas by, w miarę możliwości, uwalniać miejsca w szpitalach dla pacjentów niecovidowych, szczególnie na oddziałach internistycznych, chirurgicznych i kardiologicznych.

W trakcie narady przedstawiona została informacja dotycząca tworzenia punktów szczepień powszechnych.
Do tej pory wstępnie zakwalifikowano w naszym regionie 72 punkty, zaś 46 już podpisało umowy z NFZ, pozostałe są w trakcie weryfikacji w tym również dwa wskazane w naszym powiecie.

– Liczymy, że nasze punkty szczepień powszechnych uruchomione zostaną po długim, majowym weekendzie. Jednak zasadniczą kwestią jest tu zapewnienie dostaw szczepionek – przyznał wicestarosta Tadeusz Marszolik.
Poza punktami szczepień powszechnych, w całym województwie działa około 700 miejsc szczepień. Są to przede wszystkim szpitale i przychodnie.

źródło: Powiat Mikołów
Powolny spadek zachorowań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 7