Rasistowski skandal z udziałem GKS Gwarek Ornontowice

Niestety to nie żart. 27 marca Gwarek grał na wyjeździe z Zawierciem i to tam miało dojść do dachowania co najmniej mało mającego wspólnego z “fair play” czy nawet ze zwykłą ludzką przyzwoitością.

Gwarek wygrał w Zawierciu

Jak chwili się nasz klub w Zawierciu wygrali 0:1 o czym można przeczytać na ich profilu FB:

WRACAMY NA ŚCIEŻKĘ ZWYCIĘSTWA 🤍💙🤍
Warta Zawiercie 0 – 1 Gwarek Ornontowice
Po dwóch porażkach nastroje w drużynie nie były najlepsze, do tego przyplątało się zmęczenie wiosenne widoczne już na treningach, na szczęście zauważyli to trenerzy i odpowiednio ustawili taktykę pod bardzo szybkich zawodników Warty. Zamiast się z nimi ścigać czekaliśmy na nich wykorzystując każdą nadążającą się okazję do kontrataku. Po jednym z nich wykonywaliśmy rzut różny, który na bramkę zamienił Jakub Sewerin. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze dwa groźne wypady, ale dogodnych sytuacji nie zamieniliśmy na bramkę. W całej pierwszej połowie zdecydowaną przewagę posiadali gospodarze jednak dzięki ofiarnej grze naszego zespołu na zegarze boiskowym po stronie Warty ciągle widniało zero. Druga połowa wyglądała podobnie z tym, że dużo pozytywnej energii do naszej gry wnieśli zawodnicy rezerwowi, dzięki czemu gra się wyrównała. W drugich 45 minutach, tego w sumie nie najpiękniejszego widowiska, na uwagę zasługują zaledwie trzy minuty, które mogły rozstrzygnąć losy tego pojedynku: 83, 84 – rzut rożny i strzał Majeranowskiego, po którym piłka po rękach brakarza trafiła w poprzeczkę i zaraz kolejny rzut rożny, po którym piłka uderzona głową przez Miłka również trafiła w poprzeczkę – powinno być po meczu! 89 – piłkarze Warty mogli doprowadzić do wyrównania – w tym przypadku to nasz zespół uratował słupek.
W Wielką Sobotę na stadion w Ornontowicach zawita Sarmacja Będzin 💪
Jak widać powyżej nie ma ani słowa o zachowaniu zawodnika lub zawodników klubu na boisku.
Na ten temat natomiast piszą Zawiercie.naszemiasto.pl oraz eska.pl

Rasistowski atak ze strony sędziego i zawodnika Gwarka na reprezentanta Zawiercia

📢 Rasistowskie zachowanie sędziego podczas meczu KP Warty Zawiercie z Gwarkiem Ornontowice. Co na to ŚlZPN?

W sobotę 27 marca w Zawierciu odbył się mecz KP Warty Zawiercie przeciwko Gwarkowi Ornontowice. Jak poinformował prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, podczas spotkania doszło do rasistowskich, krzywdzących zachowań wobec reprezentującego Zawiercie Brazylijczyka. Został obrażony nie tylko przez zawodników grupy przeciwnej, ale i przez sędziego spotkania.

Emocje związane z piłką nożną nie tłumaczą sobotnich wydarzeń, podczas meczu KP Warta Zawiercie i Gwarka Ornontowice. W barwach zawierciańskiego klubu występuje m.in. Brazylijczyk Italo Santana Ferreira. W trakcie spotkania piłkarz był obrażany ze względu na kolor skóry. Po końcowym gwizdku nie wytrzymał, ale na szczęście został powstrzymany przez kolegę z drużyny – poinformował Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia w mediach społecznościowych i opublikował nagranie, na którym widać całe zajście.

– Byłem bardzo zdenerwowany, ponieważ zostałem obrażony przez przeciwnika. Nie rozumiem dobrze polskiego, ale doskonale zrozumiałem, że powiedział „czarny” i moi koledzy też to zrozumieli – opowiada w rozmowie z “Dziennikiem Zachodnim” Italo Ferreira.

źródło: eska.pl

Na GKS Gwarek Urząd Gminy wydaje pieniądze i to nie małe o czym już pisaliśmy w kwestii traktowania dzieci z Ornontowic jak i rozliczeń klubu z ubiegłego roku tym razem postanowiliśmy zapytać mailowo zainteresowanych o wydarzenie. Maile z pytaniami o konsekwencje kierujemy do GKS Gwarek Ornontowice, Urząd Gminy Ornontowice, Śląski Związek Piłki Nożnej.

Klub dostaje pieniądze miedzy innymi na budowanie dobrego wizerunku naszej gminy na zewnątrz, a tym czasem przynosi nam wstyd.