Ruchome Stanowisko Dowodzenia w działaniach mikołowskiej drogówki

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie podsumowali właśnie, prowadzone na terenie powiatu, działania “Bezpieczne skrzyżowania”. To jak istotnym zdaje się respektowanie sygnalizacji świetlnej w teorii wiedzą raczej wszyscy kierujący. W praktyce bywa jednak różnie. Podczas akcji wykorzystano sprzęt z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – Ruchome Stanowisko Dowodzenia.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Kończący się właśnie tydzień to dla mundurowych z mikołowskiej drogówki czas wyjątkowo intensywny pod względem prowadzonych akcji kontrolno-prewencyjnych.

Wczoraj (23 kwietnia) w godzinach 06:00 – 14:00 realizowano działania pod nazwą “Bezpieczne skrzyżowania”. Tego rodzaju przedsięwzięcia podejmuje się w rejonie skrzyżowań o największym zagrożeniu i natężeniu ruchu.

Jednym z takich punktów w powiecie mikołowskim jest skrzyżowanie tzw. wiślanki z drogą krajową nr 44 w Mikołowie. To właśnie tam można było w miniony czwartek zobaczyć większą ilość policyjnych radiowozów. W działaniach wykorzystano wyjątkowo ciekawy i bardzo przydatny w analizie stanu bezpieczeństwa dróg sprzęt — Ruchome Stanowisko Dowodzenia.

Czym jest potocznie zwane RSD? To nie zwyczajny policyjny radiowóz. To przede wszystkim komfortowo wyposażone biuro, z którego można niezależnie dowodzić policyjnymi siłami. Tylna część furgonetki to pomieszczenie z fotelami dla trzech osób, których stanowiska wyposażone są w laptopy, telefony, dyktafony, nawigację GPS, tablicę magnetyczną, monitor LCD, drukarkę, faks i kserokopiarkę. W pojeździe jest podnoszony maszt antenowy i niezbędne instalacje (telefoniczna, oświetlenie). Dzięki temu sprzętowi, które rejestrowało niezgodne z przepisami zachowania kierowców, mundurowym udało się zatrzymać do kontroli aż sześciu kierujących samochodami, którzy nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej i, mimo że nie mieli zielonego światła, pokusili się o wjazd na tak ruchliwe skrzyżowanie.

Łącznie podczas 8-godzinnych działań, w których wzięło udział 5 policjantów, ujawniono 18 wykroczeń w ruchu drogowym, których sprawcami byli kierujący samochodami.

Przypominamy!

Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do nawet tragicznych w skutkach zdarzeń.

źródło: Policja Mikołów
Ruchome Stanowisko Dowodzenia w działaniach mikołowskiej drogówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 68 = 76