Wiosna – rozsyła do samorządów tekst uchwały o wsparciu dla LGBT+

W dniu wczorajszym tj. 31.03.2021 roku Napisał do nas Pan Krzysztof który jest Koordynatorem Okręgowym Tęczowej Wiosny i przekazał nam tekst wyjaśniający stanowisko reprezentowanego ugrupowania oraz wniosek dotyczący proponowanych samorządom uchwał wraz z wzorami z którymi możecie się zapoznać poniżej.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

„Niech Uchwała Solidarnościowa przypomni, że samorządy są dla wszystkich, że nie ma zgody na wykluczanie i dyskryminację kogokolwiek!” – Tęczowa Wiosna złożyła dziś apel do wszystkich miast i gmin okręgu wyborczego nr 30, w tym m.in. do Rybnika, Mikołowa czy Wodzisławia Śląskiego o przyjęcie Uchwały Solidarnościowej ze społecznością LGBT+, podkreślając, że “zmiana jest tam gdzie są reakcje, okazywanie wsparcia, publiczna niezgoda na dyskryminację”.

11 marca bieżącego roku Unia Europejska, dzięki przyjętej rezolucji, stała się już oficjalnie strefą wolności dla społeczności LGBT+! Przypomnijmy, że od 2019 roku w całej Polsce pojawiło się ponad 100 deklaracji i uchwał anty-LGBT oraz Samorządowych Kart Praw Rodzin, tym samym 30% kraju to miejsca, w których wyklucza się ludzi LGBT+ z lokalnych społeczności. Tęczowa Wiosna mówi sprawdzam i w całej Polsce apeluje do samorządów, by przyjęły Uchwałę Solidarnościową.

Ustanowienie stref wolnych dla społeczności LGBT+ w okręgu wyborczym nr 30 popiera również Młoda Lewica – jedna z głównych młodzieżówek Lewicy.

„Śląsk zawsze był miejscem zróżnicowanym, dlatego potrzebujemy ochrony różnorodności i tolerancji. Osoby LGBT+ są dzisiaj prześladowane przez władze w Warszawie i samorząd jest tym miejscem, które te osoby powinien wesprzeć niniejszą uchwałą” – mówi Krzysztof Krukowka, Koordynator Okręgowy Tęczowej Wiosny i Młodej Lewicy.

„Jako Młoda Lewica oraz Tęczowa Wiosna będziemy zawsze stać po stronie osób dyskryminowanych. Ochrona praw człowieka i jego godność są dla nas fundamentalną sprawą. Musimy skończyć z językiem nienawiści i wykluczaniem w przestrzeni publicznej – mówi Julia Kaiser działaczka Tęczowej Wiosny oraz Wicekoordynatorka Młodej Lewicy

Poniżej przesyłam zdjęcia oraz teksty wniosków i uchwał.

 

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof Krukowka

Koordynator Okręgowy Tęczowej Wiosny

Mikołów_wniosek

Mikołów_uchwała

Co myślicie o takiej inicjatywie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

89 + = 97