Dzielnicowy bliżej przedszkolaków

Dzielnicowy z Ornontowic spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami gminy, by posłuchać co maluchy wiedzą o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i czy znają, obowiązujące podczas codziennych zabaw, reguły. Lekcja odbyła się w plenerze, co pozytywnie wpłynęło na spragnione wiosennej aury i uradowane przedszkolaki.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Dzieci z grupy “Kotków” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ornontowicach gościły ostatnio dzielnicowego z miejscowego komisariatu, mł. asp. Mariusza Sacawę, który przyszedł do przedszkola, aby porozmawiać z maluchami na temat bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg, a także w czasie codziennych, w tym również plenerowych zabaw. Lekcja bezpieczeństwa odbyła się w minioną środę w malowniczym gminnym parku.

Mundurowy przypominał i ćwiczył z dziećmi zasady ruchu drogowego. Omówił jaką stroną drogi winien przemieszczać się pieszych i jak należy bezpiecznie korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych. Jednocześnie przestrzegał przed bieganiem po jezdni, zabawami w rejonie pasa drogowego, a także przechodzeniem przez ulicę w miejscach niewyznaczonych.

Maluchy z zaciekawieniem wysłuchały dzielnicowego i ochoczo ćwiczyły poznane zasady w praktyce, choć jak przyznaje mł.asp. Sacawa posiadana przez nich wiedza była już spora, co dawało niektórym ogromne pole do wzajemnej dyskusji.

źródło: Policja Mikołów
Dzielnicowy bliżej przedszkolaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 6 =