Policjanci zabezpieczyli podróbki warte ponad 6 tysięcy złotych

Mikołowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli podrabiane ubrania. Bluzy i koszulki z logiem znanych światowych marek sprzedawane były w dwóch punktach w centrum miasta. Za obrót podróbkami grozi do 2 lat więzienia.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

W miniony wtorek (11 maja) przed południem policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy, po uzyskanych wcześniej informacjach, weszli do, mieszczących się w centrum Mikołowa, dwóch punktów sprzedaży odzieży, gdzie trafili na podrobiony towar.

W obu przypadkach na miejscu zastali zatrudnione tam kobiety. W lokalach znaleziono podróbki znanych światowych marek. Zabezpieczonych zostało 38 sztuk odzieży. W większości były to t-shirty oraz bluzy oznaczone podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie cechowały się niską jakością użytych do produkcji materiałów oraz niestarannym wykonaniem. Odpowiednio niska była również cena sprzedawanego towaru.

foto: KPP Mikołów, Wydział dw. z PG

Po przyjęciu zawiadomienia od przedstawicieli pokrzywdzonych firm i zebraniu całości materiału dowodowego podejrzewanym o nielegalny proceder zostaną przedstawione zarzuty karne. Grozi im odpowiedzialność za obrót artykułami oznaczonych podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

źródło: Policja Mikołów
Policjanci zabezpieczyli podróbki warte ponad 6 tysięcy złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

36 + = 38