Przewrócił się na skrzyżowaniu. Motorowerzysta miał w organiźmie ponad 2,5 promila alkoholu

Policjanci orzeskiej patrolówki zatrzymali kierującego jednośladem, który w trakcie dojazdu na skrzyżowanie przewrócił się na jezdnię. 50-latek tłumaczył, że zawiniła maszyna, jednak bardziej niż słowom kierowcy, mundurowi dali wiarę pomiarom alkomatu.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło 8 maja po godzinie 14:00 w Orzeszu na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i św. Wawrzyńca. Policję zaalarmował mężczyzna, który jadąc za motorowerzystą był świadkiem opisywanej kolizji i zaniepokoił go stan kierującego, który miał problem z utrzymaniem równowagi.

Skierowani na miejsce policjanci miejscowego komisariatu ustalili, że kierujący jednośladem to 50-letni mieszkaniec Łazisk Górnych. Mundurowym tłumaczył, iż trakcie manewru skrętu, stopka jego pojazdu otworzyła się i maszyna runęła na jezdnię. Nie negując wersji 50-latka policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik był pokaźny, bo ponad 2,5 promila.

Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń, jednak czekają go surowe konsekwencje prawne. Jako, że motorower to także pojazd mechaniczny, kierowanie nim w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca musi się także liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów (od 1 roku do 15 lat), karą pieniężną (od 5000 zł do 60 000 zł – na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej) oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci alarmują, iż trzeźwość za kierownicą to wyjątkowo ważny aspekt koncentracji. Podczas jazdy kierowca musi liczyć się z wieloma sytuacjami, które wymagają od niego natychmiastowej i zdecydowanej reakcji. Alkohol z pewnością pogarsza ludzką psychomotorykę i negtywnie wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

źródło: Policja Mikołów
Przewrócił się na skrzyżowaniu. Motorowerzysta miał w organiźmie ponad 2,5 promila alkoholu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 85 = 88