Kumulacja wydarzeń na kopalni Budryk o godzinie 13:59 wstrząs, a około 14:20 wypadek pracownika dołowego i wezwany śmigłowiec.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Wstrząs na KWK Budryk

Jak udało nam się ustalić wstrząs miał miejsce około 40 metrów przed czołem ściany D-3 w pokładzie 358/1 na poziomie 1050m. Nikomu z załogi nic nie nie stało.

Załoga została wycofana z zagrożonego rejonu, a siana jest zatrzymana do czasu wydania opinii i zgody OUG Gliwice na dalszy postęp.

O uruchomieniu tej ściany pisaliśmy w lutym TUTAJ.

Przypominamy o nowym numerze dostępnym dla osób chcących zgłosić wstrząs, uruchomionym na KWK Budryk w ubiegłym miesiącu:

“W celu usprawnienia kontaktów mieszkańców z kopalnią, po wystąpieniu wstrząsu wysokoenergetycznego, informujemy, że w Stacji Geofizyki Górniczej JSW S.A. KWK „Budryk” została uruchomiona dodatkowa linia telefoniczna numer 32 239 58 21, celem ułatwienia mieszkańcom zgłaszania informacji o odczuciu wstrząsu lub zgłoszenia uszkodzeń po zaistniałym wstrząsie. Telefon ten posiada także możliwość nagrania zgłoszenia, bez konieczności odebrania telefonu przez dyspozytora-obserwatora tąpań, który w tym czasie prowadzi niezbędne czynności związane z monitoringiem zagrożenia tąpaniami i bezpieczeństwem ruchu zakładu górniczego.”

Wypadek na Budryku 10.05.2021

Około 14:20 do wypadku doszło także na poziomie 1050, ale na przekopie do zbiornika retencyjnego.

Wypadkowi uległ prawdopodobnie górnik obsługujący przenośnik taśmowy w tym rejonie.

Prawa ręka pracownika została wciągnięta pomiędzy górny pas transmisyjny, a fartuch przesypu.

Pracownik doznał otwartego złamania ręki oraz wielu innych obrażeń, przetransportowany został śmigłowcem LPR-u do jednego ze szpitali prawdopodobnie w Katowicach.

Poszkodowanemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

30 + = 34