Starostowie o Krajowym Planie Odbudowy i funduszach unijnych

Krajowy Plan Odbudowy w kontekście funduszy dla samorządów oraz możliwości pozyskania środków europejskich z puli przypadającej Województwu Śląskiemu na lata 2021-2027 – to główne tematy zdalnego konwentu powiatów województwa śląskiego odbytego 6 maja. W kwestii Krajowego Planu Odbudowy, starostowie przyznali, iż brak na ten moment konkretów dotyczących wysokości funduszy jak i sposobu ich pozyskania przez samorządy.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

konwent powiatów śląskich 6 maja

Kolejnym tematem, który omówiono w trakcie spotkania były kwestie Funduszy Europejskich dla Województwa Śląskiego na lata 2021-2027, o czym mówił Rafał Biegański z Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Przedstawił on również wstępne założenia Regionalnego Planu Sprawiedliwej Transformacji dla Województwa Śląskiego oraz główne priorytety, na które będą przeznaczane środki unijne. Wśród nich znalazły się przedsięwzięcia dotyczące m.in. cyfryzacji w szpitalach, dygitalizacji zasobów publicznych czy też niskoemisyjnego transportu publicznego.

starosta Mirosław Duży
Samorządowców w największym stopniu interesowały możliwości pozyskania wsparcia na rozbudowę infrastruktury drogowej czy modernizację i zakup sprzętu dla szpitali powiatowych, a także czy będzie osobna pula pieniędzy dla szpitali powiatowych, a osobna dla placówek zarządzanych przez marszałka województwa. Poruszono także kwestie wydatków na transport zbiorowy, w tym również zakup taboru, czy też środki na termomodernizację budynków publicznych.

Starosta Mirosław Duży oraz Magdalena Locke z Wydział Rozwoju Zdrowia i Promocji
Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego przyznał, że wielu ze wskazanych przez samorządowców potrzeb będzie mogło zostać zaspokojonych dzięki funduszom europejskim. W tym miejscu wskazał na rozwój i modernizację dróg powiatowych i gminnych, szczególnie tych obejmujących dojazdy do terenów inwestycyjnych czy też węzłów przesiadkowych.
Kolejnym obszarem, który ma uzyskać wsparcie ma być termomodernizacja publicznych budynków gminnych i powiatowych. Co do finansowania szpitali powiatowych i marszałkowskich w tej perspektywie, to przyznał, iż jest za wcześnie, by przesądzać o zasadach podziału funduszy.

źródło: Powiat Mikołów
Starostowie o Krajowym Planie Odbudowy i funduszach unijnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

81 + = 85