Mój dom – moja twierdza. Policyjna profilaktyk na spotkaniu z seniorami

W ramach trwającej kampanii społecznej “Pomosty – łączymy pokolenia” policyjna profilaktyk spotkała się z seniorami z Orzesza i Ornontowic, gdzie radziła na co zwracać uwagę, by nie stać się ofiarą włamania i jeszcze lepiej zabezpieczyć własne mienie. Lekcja pełna przestróg przypadła w dobrym momencie – w dniu Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Spotkania odbyły się wczoraj (16 czerwca) w klubach seniora na terenie Orzesza i Ornontowic. Najstarsi mieszkańcy tych miejscowości, dla których bezpieczeństwo własne i najbliższych sąsiadów leży im głęboko w sercu, rozmawiali z sierż. Izabelą Kempką z Wydziału Prewencji mikołowskiej komendy o tym na co zwracać uwagę, gdy wybieramy się na weekendowy lub wakacyjny wyjazd. Co zrobić, by w czasie naszej nieobecności nasz dom nie stał się łatwym łupem dla złodzieji. Omawiany temat doskonale wpisał się w obchody III Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Mundurowa nawiązała również do sposobów działania sprawców oszustw metodą “na policjanta’, “na wnuczka” i tym podobnych. Zalecała daleko idącą ostrożność i wzmożoną czujność w każdym przypadku kontaktu z nieznajomymi, zwłaszcza w rozmowach telefonicznych.

Ze względu na odbywający się właśnie Narodowy Spis Powszechny sierż. Kempka informowała o sposobach realizacji ustawowego obowiązku, wciąż apelując o rozwagę, gdyż oszuści mogą pojawić się na każdym obszarze ludzkiej działalności.

W spotkaniach  uczestniczyła także, reprezentująca Starostę Mikołowskiego, pracownik samorządu ds. polityki prosenioralnej, pani Sabina Grzywok.

zdjęcia: KPP Mikołów

źródło: Policja Mikołów
Mój dom – moja twierdza. Policyjna profilaktyk na spotkaniu z seniorami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 4 =