Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W trakcie ucieczki uderzył w inny pojazd

Przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kiedy policjanci dali mu sygnał do zatrzymania, kierujący bmw przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Zatrzymał się dopiero wówczas, gdy uderzył w inny samochód. 39-letni mikołowianin stanie przed sądem.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

W miniony poniedziałek około godziny 20.00 policjanci mikołowskiej grupy „Speed”, jadąc ulicą Owsianą w Mikołowie, zauważyli kierującego samochodem marki BMW, który z dużą prędkością wjechał na krajową wiślankę. W momencie dojazdu do skrzyżowania z ulicą Plebiscytową kierowca przejechał na czerwonym świetle. Wtedy mundurowi włączyli sygnały w radiowozie, dając mężczyźnie znak do zatrzymania się. Gdy kierujący zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Podczas brawurowej jazdy dopuścił się jeszcze kilku innych wykroczeń, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Przy skrzyżowaniu z ulicą Poprzeczną, bmw wjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w dostawczego fiata.

Zatrzymany przez mundurowych 39-letni mieszkaniec Mikołowa odmówił poddania się badaniu alkomatem. W związku z powyższym, od kierującego pobrano krew do dalszych badań. Zatrzymano mu też prawo jazdy. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.
Po wykonanych czynnościach sprawca zdarzenia został zwolniony do domu. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli mikołowianinowi grozi do 5 lat więzienia.

(foto: KPP Mikołów)

źródło: Policja Mikołów
Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W trakcie ucieczki uderzył w inny pojazd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 − = 8