Nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w nagrzanym aucie. Im też jest ciepło!

Mikołowska Policja apeluje o wrażliwość i odpowiedzialność w zakresie opieki nie tylko nad dziećmi ale i nad zwierzętami. Wysokie temperatury na zewnątrz powodują błyskawiczny ich wzrost w samochodach. Pamiętaj, nie tylko tobie jest ciepło!

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Wydawać by się mogło, że sprawa jest oczywista. Każdego roku mundurowi apelują o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie oraz uwzględnianie wysokich temperatur mając pod opieką dzieci oraz zwierzęta. Jak pokazują jednak różne sytuacje, tego rodzaju interwencje Policji nadal się zdarzają, a to oznacza, że problem ciągle jest.

Pamiętaj:

Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzaj do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Nie bądź obojętny!

Gdy zauważysz że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformuj o wszystkim Policję lub straż pożarną dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 112. Pamiętaj też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

źródło: Policja Mikołów
Nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w nagrzanym aucie. Im też jest ciepło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + = 13