Ogłaszamy konkurs "Pomóż Zebrze przejść przez pasy"

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie wraz ze Starostwem Powiatowym w Mikołowie ogłasza konkurs “Pomóż Zebrze przejść przez pasy”. Zadanie skierowane do dzieci oraz seniorów, którego efektem ma być wspólna praca plastyczna obu pokoleń. Celem konkursu jest promocja wprowadzonych z początkiem czerwca zmian z przepisach ruchu drogowgo w zakresie bezpieczeństwa pieszych, kultury jazdy oraz wzajemnego szacunku między pieszymi a kierowcami.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Konkurs plastyczny pod hasłem “Pomóż Zebrze przejść przez pasy” jest elementem trwającej w powiecie mikołowskim kampani społecznej “Pomosty – łączymy pokolenia”.

Pomysł na jego stworzenie zrodził się w chwili wprowadzenia z dniem 1 czerwca br. zmian w przepisach ruchu drogowego, w których intencją ustawodawcy jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Ideą konkursu jest więc promowanie prawidłowych nawyków wśród pieszych i kierujących, wzajemnego szacunku jednych do drugich oraz podnoszenie kultury na drodze.

Przedsięwzięcie kierujemy do dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych klas I-V oraz seniorów powiatu mikołowskiego ( wystarczy jednak, by chociaż jedna osoba z drużyny była jego mieszkańcem ). Efektem współpracy na linii junior – senior ma być praca plastyczna, która zobrazuje założenia konkursu. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni. Szczegóły zawarte zostały w Regulaminie.

Prace, w terminie do 3 września, można składać osobiście w budynku mikołowskiej komendy lub nadesłać na adres:

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

ul. Rymera 1

43-190 Mikołów

z dopiskiem “Konkurs – Zebra”

Istnieje także możliwości wykonania zdjęcia/skanu pracy i przesłania jej na adres mailowy: rzecznik@mikolow.ka.policja.gov.pl

Szczegołów w sprawie konkursu udziela Oficer Prasowa jednostki, mł.asp. Ewa Sikora, telefon: 609 026 926,a takze  pracownik Starostwa Powiatowego w Mikołowie, specjalista ds.. polityki prosenioralnej Sabina Grzywok, telefon 530 305 195.

 

Na stronie policji mikołowskiej do pobrania jest regulamin oraz kolorowanka

źródło: Policja Mikołów
Ogłaszamy konkurs "Pomóż Zebrze przejść przez pasy"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 2 =