Jest oficjalny komunikat Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Sprawa dotyczy sytuacji która już opisywaliśmy, czyli tego jak Pan Kamil wyeliminował zagrożenie życia mieszkańców Ornontowic uniemożliwiając dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Jest też oficjalne podziękowanie od Komendanta z Mikołowa dla osób które nie stały bezczynie, tylko podjęły działania by chronić innych.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Zdecydowany sprzeciw społeczny wobec nietrzeźwych kierowców jest zjawiskiem częstym i powszechnie akceptowanym. Dzięki takiej właśnie reakcji mieszkańca Ornontowic w ręce policjantów wpadł 55-letni mężczyzna, który – mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – wsiadł za kierownicę.. kompletnie pijany. Mężczyzna ponownie stanie przed sądem.

W środku nocy z 18/19 czerwca policjanci orzeskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie o, ujętym przez świadków, pijanym kierowcy. W Ornontowicach na ulicy Grabowej mundurowi zatrzymali 55-letniego mieszkańca gminy, który, jak się okazało, ma już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nie stanowiło to jednak dla niego przeszkody, by znów wsiąść za kierownicę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że człowiek ten miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Ornontowiczanin ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak dziękuje zgłaszającym za szybką reakcję. Społeczna wrażliwość na różnego rodzaju przejawy przestępczości oraz zachowania wpływające negatywnie na poziom bezpieczeństwa sa godne naśladowania. Dla tych, którzy nie przestrzegają prawa są sygnałem otrzegawczym, iż takie zachowania nie pozostaną bez reakcji.

Kiedy widzisz przestępstwo – powiadom Policję! Jeżeli nie reagujesz to znaczy, że akceptujesz!  

źródło: Policja Mikołów
Wyszedł na spacer z psem, zauważył pijanego kierowcę


My natomiast  chcielibyśmy prosić by owa tajemnicza kobieta, która wezwała patrol skontaktowała się z nami, gdyż chcieli byśmy jej także podziękować za działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

87 − 85 =