Pożar słomy i wozu konnego w dzielnicy Kamionka

Policjanci Wydziału Kryminalnego z miejscowej komendy wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło na jednym z pól w mikołowskiej dzielnicy Kamionka. Choć niebezpieczną, zwłaszcza w obecnych warunkach pogodowych, sytuację szybko udało się opanować, gdyby nie błyskawiczna reakcja czujnego mieszkańca okolicy, straty mogłyby być ogromne. Policja apeluje o ostrożność i przy okazji przypomina o zakazie wypalania traw.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce wczoraj (17 czerwca) przed godziną 18.00 w Mikołowie przy ulicy Staropodleskiej. Jeden z mieszkańców okolicy zauważył kłęby dymu na polu swojego sąsiada i natychmiast zaalarmował służby. Na miejscu pracowały dwa zastępy mikołowskiej państwowej straży pożarnej oraz strażacy -ochotnicy z dzielnic Kamionka, Mokre oraz centrum miasta. Spaleniu uległa zgromadzona tam słoma oraz wóz konny o łącznej wartości kilku tysięcy złotych.

Przy okazji wczorajszej interwencji oraz mając na względzie aktualne warunki pogodowe i wysokie temperatury Policja apeluje o ostrożność i przypomina o bezwzględnym zakazie wypalania traw. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby podejmujące to ryzyko.

Za naruszenie przepisów przeciwpożarowych grożą surowe sankcje: kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, naganę lub grzywnę, której wysokość  może wynosić od 20 do 5000 złotych. Natomiast, jeżeli czyn zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo, wówczas kodeks karny stanowi: „Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

zdjęcia: KPP Mikołów (Wydział Prewencji)
zdjęcia: KPP Mikołów (Wydział Prewencji)
zdjęcia: KPP Mikołów (Wydział Prewencji)

 

źródło: Policja Mikołów
Pożar słomy i wozu konnego w dzielnicy Kamionka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + = 5