Promocja szczepień – wyzwanie dla samorządów

Organizacja kampanii informacyjnych zachęcających mieszkańców do zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to jedno z najważniejszych zadań stojących obecnie przed samorządami. Mówił o tym wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w trakcie zdalnego spotkania z włodarzami gmin i powiatów, które odbyło się 8 czerwca. Władze Powiatu Mikołowskiego reprezentowali wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz odpowiedzialny za akcję szczepień, sekretarz powiatu Łukasz Ryguła.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

wicestarosta Tadeusz Marszolik

– Proszę, aby jako samorządy jeszcze bardziej włączyć się do akcji zachęcających mieszkańców do szczepień. Wiem, że państwo to robicie, ale należy te działania zintensyfikować – apelował wojewoda wskazując, iż w pierwszej kolejności działania te winny zostać skierowane do osób w wieku 60 – 70 lat, bowiem są oni w grupie najbardziej zagrożonej. Celem jest osiągnięcie odporności zbiorowej, do czego potrzebne jest zaszczepienie na poziomie około 67 procent populacji.

Jak przyznał w najbliższym czasie wydane zostanie rozporządzenie dotyczące między innymi dofinansowania akcji informacyjnych organizowanych w gminach. Zgodnie z przekazanymi przez wojewodę informacjami, gminy do 30 tysięcy mieszkańców otrzymają na ten cel 10 tysięcy złotych, powyżej 30 tysięcy mieszkańców 20 tysięcy złotych, zaś miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców – 100 tysięcy złotych.

8 czerwca spotkanie samorzadowców z wojewodą
– 11 czerwca planujemy zorganizować konsultacje z gminami naszego powiatu dotyczące form promocji szczepień. Wspólne działania są tu wskazane, bowiem organizatorem akcji szczepień powszechnych jest powiat, zaś środki, o których mówił wojewoda mają trafić do gmin – przyznał Łukasz Ryguła.
Już teraz starostwo przygotowuje 20 banerów oraz około 10 tysięcy ulotek zachęcających do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

 

źródło: Powiat Mikołów
Promocja szczepień – wyzwanie dla samorządów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

23 + = 32