Przywiązany do drzewa łańcuchem i pozostawiony sam sobie. Policja poszukuje świadków

Psa przywiązanego do drzewa i pozostawionego na pastwę losu znaleźli w kompleksie leśnym mieszkańcy Orzesza. Zaalarmowali Policję, która wszczęła dochodzenie. Śledczy proszą o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia danych osoby, która porzuciła zwierzę.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Interwencja z czworonogiem miała miejsce w poniedziałek (14 czerwca) po godzinie 16:00 w Orzeszu przy ulicy Świerkowej. Policjantów miejscowego komisariatu zaalarmowała mieszkanka miasta, której dzieci bawiły się nieopodal kompleksu leśnego. To właśnie stamtąd młodzi orzeszanie usłyszeli skowyt zwierzęcia. Około kilkadziesiąt metrów od drogi, do jednego z drzew, na metalowym łańcuchu przywiązany był niewielki kundel.

Zwierzę zostało przekazane pod opiekę weterynarza, a śledczy z mikołowskiej komendy, zgodnie z procedurą o ochronie zwierząt, wszczęli dochodzenie, którego celem jest ustalenie osoby odpowiedzialnej za porzucenie czworonoga.

Policja przypomina, że porzucenie zwierzęcia przez właściciela, bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest prawnie uznane za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w zidentyfikowaniu właściciela bądź osoby odpowiedzialnej za proceder proszone są o kontakt z policjantami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie:

telefon: 47 85 582 00 (całodobowo)

e-mail: pg@mikolow.ka.policja.gov.pl

Zapewniamy anonimowość!

zdjęcia: KPP Mikołów (Wydział Kryminalny)

źródło: Policja Mikołów
Przywiązany do drzewa łańcuchem i pozostawiony sam sobie. Policja poszukuje świadków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 + 4 =