Ważne deklaracje dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich

Wczoraj na zaproszenie wicestarosty Powiatu Mikołowskiego Tadeusza Marszolika, Starostwo Powiatowe w Mikołowie odwiedził Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Podczas spotkania omówiono możliwości poprawy bezpieczeństwa w Mikołowie-Mokrem na skrzyżowaniu ulic Łącznej, Wojska Polskiego i Górnej. Zbigniew Tabor zadeklarował, że środki na to zadanie zostaną przeznaczone albo pod koniec bieżącego roku, albo na tuż początku przyszłego roku rozpocznie się projektowanie instalacji świetlnej w tym miejscu.
Środki na realizację tego zadania pochodziłyby po równo z budżetu Powiatu Mikołowskiego, Miasta Mikołów oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Padła również bardzo ważna deklaracja dla mieszkańców Mikołowa-Paniow, Bujakowa oraz Orzesza: w końcu nastąpi długo oczekiwana przebudowa drogi 925, łączącej Rudę Śl. z Rybnikiem. Realizacja jest podzielona na 4 etapy:

  • Ruda Sl.-Halemba- Mikołów-Paniowy
  • Mikołów-Paniowy- Orzesze
  • Orzesze- Stanowice
  • Stanowice- Rybnik

W tym roku mają być zakończone wszystkie formalności, związane z postępowaniem przetargowym, a właściwa realizacja zadania ma nastąpić w latach 2022-2023.

źródło: Powiat Mikołów
Ważne deklaracje dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

64 − 59 =