Oszukiwała firmę ubezpieczeniową. 45-letnia agentka z zarzutami o charakterze korupcyjnym

Aż 67 zarzutów karnych poświadczenia nieprawdy w zmian za korzyść majątkową usłyszała 45-letnia kobieta, która prowadząc agencję ubezpieczeniową oferowała klientom niezgodne z regulaminem ubezpieczyciela warunki umów. Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z mikołowskiej komendy w trakcie kilkunastu miesiący śledztwa udowodnili, że działając z góry powziętym zamiarem, mikołowianka przyczyniła się do sporych strat finansowycyh jednej z wiodących na rynku spółek.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zakończyli czynności do śledztwa miejscowej prokuratury w sprawie 45-letniej agentki ubezpieczeniowej. Jak wykazali śledczy, kobieta w okresie od lutego 2019 roku do października 2020 roku zawarła liczne umowy ubezpieczenia. Oferowała klientom warunki, których nie miała prawa proponować, dzięki czemu zwiększała sobie wyniki w pracy, a to przekładało się na otrzymywane od ubezpieczyciela prowizje. W ten właśnie sposób mieszkanka Mikołowa spowodowała straty jednej z  wiodących na rynku krajowym ubezpieczalni w wysokości ponad 60 tysięcy złotych.

Z końcem czerwca br. w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie kobieta usłyszała 67 zarzutów poświadczenia nieprawdy w zamian za otrzymanie korzyści majątkowej. Przyznała się do winy i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłej kary policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą udało się zabezpieczyć majątek podejrzanej w postaci mieszkania.

źródło: Policja Mikołów
Oszukiwała firmę ubezpieczeniową. 45-letnia agentka z zarzutami o charakterze korupcyjnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

59 − 54 =