Tarcza na kryzys, czyli pomoc PUP w dobie epidemii

Jak czas epidemii przetrwali przedsiębiorcy z terenu Powiatu Mikołowskiego? Na jakie formy wsparcia instytucjonalnego mogli liczyć mali i średni przedsiębiorcy oraz ich pracownicy w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej? Między innymi na te pytania próbuje odpowiedzieć film przygotowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie.
Zobacz film:
Od kwietnia 2020 roku do końca maja roku obecnego, ze środków funduszu pracy, w tym współfinansowanych pieniędzmi UE, za pośrednictwem PUP w Mikołowie do naszych przedsiębiorców trafiło w sumie prawie 45 mln złotych. W tym trudnym czasie mogli także liczyć na wsparcie innych instytucji, Polskiego Funduszu Rozwoju, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Śląskie Centrum Przedsiębiorczości.
🔸 Jeśli chodzi o dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw określonych branż, to w całym powiecie trafiła ona do 490 podmiotów, które otrzymały wsparcie w wysokości 4 919 989,00 złotych.
🔸 Jeśli chodzi o niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych, to w naszym powiecie 4758 podmiotów uzyskało 23 761 114,17 mln. złotych.
🔸 Kolejną formą wsparcia było dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców. Ogółem w całym powiecie wnioski o taką pomoc złożyło 417 przedsiębiorców uzyskując 11 683 713,45 złotych.
🔸 Na wsparcie mogli liczyć również samozatrudniający, którzy uzyskali 4 459 660,00 złotych wsparcia. Udzielono go 784 podmiotom.
🔸 Szefowa PUP mówiąc o sytuacji na rynku pracy przyznała, że obecnie osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Mikołowie jest 1719 osób. „Bezrobocie spada, obserwujemy obecnie sporo wyrejestrowań, przybywa również osób, które zakładają własną działalność gospodarczą” – zaznaczyła.

 

źródło: Powiat Mikołów
Tarcza na kryzys, czyli pomoc PUP w dobie epidemii

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 1 =