Tour de Pologne po Powiecie Mikołowskim

15 sierpnia kolarze 78 Tour de Pologne ruszą na trasę ostatniego 7. etapu o długości 145 km. Zawodnicy wystartują w Zabrzu, a zakończą rywalizację w Krakowie. Finisz zaplanowano na krakowskich Błoniach.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Peleton najlepszych kolarzy świata przejedzie także przez nasz region. Najpierw w Powiecie Mikołowskim przemknie przez Ornontowice – ul. Zwycięstwa, ul. Orzeska, Łaziska Górne (tu kolarze powalczą o premię górską III kategorii) – ul. Brada, ul. Orzeska, ul. św. Jana Pawła II, ul. św. Barbary, ul. Wyrska. W Wyrach pojadą ulicami: Łaziska, DW928 ul. Pszczyńska, ul. Główna, zaś w Mikołowie: DW928 ul. Bielska, DK44, ul. Staropodleska.

Dalej kolarze pojadą ulicami Kostuchny, a potem na 40. kilometrze etapu – pod kopalnią Piast w Bieruniu – powalczą o Premię Lotną LOTTO, która upamiętni 40. rocznicę strajku w KWK Piast. Po Bieruniu kolarze zahaczą o Mysłowice, aby ponownie wjechać w granice powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Zobaczyć ich będzie można w Lędzinach i Chełmie Śląskim.

źródło: Powiat Mikołów
Tour de Pologne po Powiecie Mikołowskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

48 − 40 =