Bezpieczeństwo Miarka Ornontowice Ornontowice Ornontowice szkoła Policja ZSP Miarka

Z szacunkiem i godnością wobec siebie i kolegów. Policjanci w ornontowickiej podstawówce

Policyjni profilaktycy z mikołowskiej komendy spotkali się z uczniami klas VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ornontowicach. Uczęszczający do placówki ostatni rok młodzi mieszkańcy gminy już niedługo wkroczą w nowe środowisko i podejmą kolejny etap życiowej edukacji, dlatego też mundurowi podjęli tematykę hejtu, przemocy rówieśniczej oraz mowy nienawiści zachęcając jednocześnie do poszanowania drugiego człowieka i traktowania go z godnością.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Agresywne, obraźliwe wypowiedzi pod adresem internautów, a także wpisy wzbudzające niechęć i wrogość wobec innych osób czy całych społeczności ze względu na ich odmienność czy inne poglądy to niestety stałe elementy wirtualnego świata. Stykają się z nimi najmłodsi  – dzieci i młodzież, którzy należą do najbardziej aktywnych użytkowników sieci. Odmienne poglądy, szkolne nieporozumienia, konflikty rówieśnicze, przenoszone niejednokrotnie ze świata realnego, powodują lawinę wulgarnych, uwłaczających komentarzy wymierzonych w inne osoby. Budzą lek, strach, poczucie wykluczenia u osób atakowanych. Stres związany z przeżywaniem ataków hejterów w skrajnych przypadkach może prowadzić do depresji, a nawet myśli samobójczych.

Młodzi ludzie, mylnie przekonani o anonimowości w sieci, często dopuszczają się hejtu oraz zachowań, noszących znamiona mowy nienawiści. Brak reakcji ze strony dorosłych utwierdza sprawców w poczuciu bezkarności i potęguje poczucie bezsilności u ofiar, które boją się lub wstydzą mówić głośno o swoich problemach.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie w trakcie spotkania z uczniami ornontowickiej podstawówki przekonywali, że takie zachowania godzą przede wszystkim w elementarne prawa każdego człowieka do tego by być szanowanym. Zachęcali do reakcji na zachowania niezgodne z prawem oraz zasadami współżycia społecznego. Omówili także podstawowe zasady odpowiedzialności karnej nieletnich.

źródło: Policja Mikołów
Z szacunkiem i godnością wobec siebie i kolegów. Policjanci w ornontowickiej podstawówce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 1

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.