Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierowcę opla vectry, który, jadąc jedną z głównych ulic w Ornontowicach, utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo. 28-latek nie doznał poważniejszych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

19 grudnia po godzinie 15.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej jednostki zostali skierowani do Ornontowic, gdzie na krzyżowaniu ulic Zamkowej i Orzeskiej kierowca osobówki wjechał w drzewo. Na miejscu natychmiast też pojawiła się Straż Pożarna oraz karetka pogotowia. 28-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn nie doznał większych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Policjanci poddali go więc badaniu stanu trzeźwości. Wynik to 0,45 mg/l w wydychanym powietrzu, a więc blisko promil w organizmie. W rozmowie z kierującym ustalono, że jechał on ulicą Zamkową. Na skrzyżowaniu nie dostosował prędkości do warunków drogowych i utracił panowanie nad pojazdem.

Młodemu kierowcy zatrzymano prawo i dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz czekają go surowe konsekwencje. Za jazdę po pijanemu Kodeks Karny przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności albo karę pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo sąd – oprócz kary – wymierza środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata (z zaliczeniem okresu zatrzymania prawa jazdy) oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.

zdjęcia: Wydział Ruchu Drogowego

źródło: Policja Mikołów
28-latek wjechał w drzewo. Był pijany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 1 =