Bieg 9 Górników

16 grudnia 2021r, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice wzięli udział w Biegu 9 Górników, który co roku odbywa się w Katowicach.
Bieg z udziałem uczniów szkół z województwa śląskiego jest jednym z elementów obchodów 40. rocznicy pacyfikacji strajku w kopalni Wujek.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Każda ze szkół wystawia 9 uczniów, którzy wybierają dla siebie patrona – jednego z poległych górników. Miejscem docelowym biegu jest pomnik-krzyż ofiar pacyfikacji przed kopalnią Wujek.

Szkołę z Ornontowic reprezentowali: Justyna Machulik, Amelia Morawska, Ewa Horoba, Maja Cembrzyńska, Aleksandra Kapica, Emilia Kruszecka, Aurelia Dobosz, Marcin Białas oraz Jakub Gronostaj, a ich patronem był w tym roku Zenon Zając.

źródło: ZS Miarka Ornontowice
Bieg 9 Górników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

29 + = 35