Liczne włamania i posiadanie znacznej ilości amfetaminy. Mieszkaniec Orzesza usłyszał zarzuty

Policjanci prewencji z Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymali 23-latka, którego podejrzewali o liczne włamania do budynków gospodarczych na terenie miasta. Łupem padły głównie narzędzia i elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania policjanci ujawnili także ponad 500 działek dilerskich amfetaminy.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

23-letni  mieszkaniec Orzesza został zatrzymany 14 grudnia br. przez policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego miejscowej jednostki Policji. Mężczyzna był podejrzewany o włamania i kradzieże na terenie kilku dzielnic miasta. W miejscu, w którym aktualnie przebywał mundurowi znaleźli narzędzia i elektronarzędzia, których kradzież zgłoszono wcześniej w komisariacie. Ich łączną wartość oszacowano na kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Młody orzeszanin był już wcześniej karany za tego rodzaju przestępstwo, co spowodowało, że za przypisywane mu teraz czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Do włamań dochodziło od sierpnia do grudnia 2021 roku. Podczas przeszukania i zabezpieczania narzędzi policjanci znaleźli także narkotyki.

W minioną środę (15 grudnia) 23-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał 4 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania ponad 500 działek dilerskich amfetaminy. Grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

źródło: Policja Mikołów
Liczne włamania i posiadanie znacznej ilości amfetaminy. Mieszkaniec Orzesza usłyszał zarzuty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 11 = 16