Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. 1300 złotych mandatu dla sprawcy drogowej kolizji

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zmiany dla kierowców są ogromne. Maksymalna wysokość grzywny, którą może nałożyć sąd, wzrosła z 5 do 30 tysięcy złotych, zaś mandat może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. Wczoraj, kierujący fordem 67-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy. Za spowodowanie kolizji otrzymał mandat w wysokości 1300 złotych.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Do kolizji doszło 2 stycznia przed godziną 10.00 w Mikołowie na ulicy Oświęcimskiej. Kierujący fordem fiesta, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu skodą i doprowadził do zderzenia. Kierowcy byli trzeźwi i nikt nie odniósł obrażeń. 67-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego otrzymał nie tylko punkty karne, ale i mandat w wysokości 1300 złotych.

Nowe stawki mandatów, które obowiązują od 1 stycznia 2022 roku, zostały określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Nowy taryfikator podnosi kary szczególnie dla kierowców popełniających najpoważniejsze wykroczenia na drodze. Policjanci są zobowiązani do stosowania się do obowiązujących przepisów. Wszystko zależy od rodzaju popełnionego wykroczenia, natomiast te które zostały ujęte w nowym taryfikatorze są tymi, które powodują najpoważniejsze zdarzenia drogowe i być może zdyscyplinuje to, lekceważących zasady ruchu drogowego, kierowców.

źródło: Policja Mikołów
Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. 1300 złotych mandatu dla sprawcy drogowej kolizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

37 + = 47