Oświadczenie redaktora naczelnego

W dniu 18.01.2019 roku na łamach Głosu Wielkopolskiego ukazały się moje wypowiedzi w kontekście śmierci Pana Adamowicza podczas Finału WOŚP. Materiał zaczyna się od moich słów: “To jest brutalne, ale dobrze, że zginął polityk. ”

Słowa te wyrwane z kontekstu wypowiedzi mogą razić, lecz kontekst tej wypowiedzi dotyczył różnic pomiędzy śmiercią zwykłego obywatela zabitego przez pospolitego bandytę, a śmiercią polityka zabitego przez takiego samego bandytę.

Kiedy bandyta zabija zwykłego obywatela na terenie chronionym przez komercyjną agencje ochrony na politykach nie robi to wrażenia, a i w mediach wzbudza raczej umiarkowane zainteresowanie. Natomiast śmierć polityka wywołuje burze wokół niefunkcjonujących prawidłowo systemowych rozwiązań w komercyjnej ochronie.

Słowa które wypowiedziałem dla Głosu Wielkopolski nie były w żadnym wypadku poparciem tego przestępstwa, ani nawoływaniem do tego typu działań, a jedynie chęcią zwrócenia uwagi na stosowanie podwójnych standardów stosowanych przez nasze elity w takich sytuacjach oraz na fakt że sektor komercyjnego bezpieczeństwa wymaga bardzo głębokiej reformy.

Całość można przeczytać na stronach Głosu Wielkopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

67 + = 73