Pierwsza rocznica śmierci podinsp. Krzysztofa Skowrona

reklama

Dokładnie rok temu, 8 lipca 2019 r. w wypadku drogowym na terenie województwa świętokrzyskiego zginął Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, podinsp. Krzysztof Skowron. Uroczystości pogrzebowe odbyły się kilka dni później w rodzinnym Knurowie. Dziś, oddając cześć i szacunek, wspominamy tragicznie zmarłego kolegę.

Podinsp. Krzysztof Skowron miał 45 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku i przez wiele lat związany był z Komendą Miejską Policji w Gliwicach, gdzie służył przez 20 lat. W 2014 roku Krzysztof Skowron został Komendantem Powiatowym Policji w Strzelcach Opolskich. Rok później został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku. Od 1 czerwca 2018 roku pełnił natomiast funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie.

Był wzorowym policjantem i przełożonym oraz wspaniałym człowiekiem. Zawsze oddany służbie, pełen radości, dobry kolega otwarty na potrzeby innych. Z pasją i zaangażowaniem integrował środowisko policyjne aktywnie działając w stowarzyszeniu IPA oraz organizując wiele wydarzeń sportowych, w których sam brał udział. Był zapalonym sportowcem, a swoją pasją zaraził wielu policjantów. Aktywnie uprawiał piłkę nożną, siatkówkę oraz kolarstwo. Ci, którzy go znali wiedzą, że kochał motocykle i każdą wolną chwilę spędzał za kierownicą jednośladu pokonując często setki, a nawet tysiące kilometrów, zwiedzając zakątki Polski oraz Europy.

8 lipca uczestniczył w tragicznym wypadku drogowym w miejscowości Wełnin w województwie świętokrzyskim. Kierowca toyoty na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu motocyklem komendantowi. Pomimo wysiłku służb ratunkowych, jego życia nie udało się uratować. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, najbliższych oraz przyjaciół i współpracowników.

źródło: Policja Mikołów
Pierwsza rocznica śmierci podinsp. Krzysztofa Skowrona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

8 + 1 =