Policjanci z pracownikami sanepidu kontrolują sklepy

reklama

Policjanci powiatu mikołowskiego wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach dokonują kontroli sklepów oraz punktów gastronomicznych w związku z przestrzeganiem obostrzeń Covid-19, w tym nakazu zasłaniania ust i nosa. Za brak zakrytej twarzy może grozić mandat w wysokości 500 zł.

Na terenie powiatu mikołowskiego trwają działania służb mające na celu ograniczenie epidemii koronawirusa. Policjanci wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzają sklepy, miejsca rozrywki oraz lokale gastronomiczne, w tym te punkty, gdzie odbywają się np. wesela – pod kątem przestrzegania przepisów sanitarnych.

Główne zasady, których trzeba przestrzegać, to zachowanie odległości co najmniej półtora metra od innych, dezynfekcja dłoni i zasłonięte usta oraz nos.

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole w placówkach handlowych i usługowych z uwagi na wyraźnie utrzymującą się, dosyć wysoką liczbę osób zakażonych Covid -19. Jednocześnie przypominają, że osoby nieprzestrzegające obostrzeń w związku z koronawirusem mogą zostać ukarane mandatem karnym do 500 zł. Mundurowi mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.

Poniżej przedstawiamy aktualne zasady i obowiązujące obostrzenia.

Aktualne zasady i ograniczenia

źródło: Policja Mikołów
Policjanci z pracownikami sanepidu kontrolują sklepy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

13 + = 16