Kultura

73 rocznica Powstania Warszawskiego

Pierwszego sierpnia o godzinie 17:00 w całym kraju zawyją syreny alarmowe. Jeden długi stały (nie modulowany) dźwięk będzie przypominał ludziom na terenie naszego kraju o 73 rocznicy Powstania Warszawskiego.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Jak co roku w tym szczególnym dla naszego narodu letnim dniu dźwięk syren przypominać nam będzie o początku zagłady naszej stolicy, o momencie zrywu Warszawiaków przeciwko Niemcom – tak Niemcom nie nazistom, bo nie każdy z okupantów był nazistą – okupującym naszą stolice.

Zryw ten ze względów politycznych był skazany na zagładę gdyż władze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich nie miały zamiaru pomagać i ratować walecznych powstańców, gdyż Rosjanie zdawali sobie sprawę z tego, że te same osoby walczące w powstaniu przeciwko Niemcom, staną do walki z komunistycznym okupantem.

Powstanie trwało 63 dni i doprowadziło do niemal całkowitego zniszczenia miasta.

żrudło: http://www.geekweek.pl/galerie/528/miasto-ruin-czyli-zniszczona-warszawa?zdjecie=2#zdjecie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

78 + = 83

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.