Bezpieczeństwo Interwencja cztelników Policja

Kolizja w Ornontowicach na skrzyżowaniu Zamkowej i Zwycięstwa – 29.01.2018

Jak informowaliśmy na naszym profilu FB, w poniedziałkowy poranek doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Zwycięstwa. Mamy już oficjalną informację z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Poniedziałkowy dzwon w Ornontowicach

W poniedziałkowy poranek dostaliśmy informację od jednej z naszych czytelniczek, że doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch pojazdów i jest utrudniony ruch.

Tego samego dnia pisaliśmy do Pani Rzecznik KPP w Mikołowie o informacje o tym zdarzeniu, ale nasza wiadomość elektroniczna przepadłą w odmętach internetu i nie dotarła do adresata.

Oficjalny komunikat Mikołowskiej Policji

Dziś po telefonie z redakcji otrzymaliśmy odpowiedź na stawiane pytania

Oto oficjalny komunikat:

W dniu 29/01/2018 roku około godziny 5:20 w Ornontowicach doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca pojazdem marki Kia Picanto, 24- letnia mieszkanka Orzesza, jadąc ul. Orzeską w kierunku Gliwic, wykonała manewr skrętu w lewo w ul. Zamkową nie ustępując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z naprzeciwka , 47- letniemu kierującemu pojazdem marki Opel Zafira wskutek czego doszło do zderzenia czołowego obu pojazdów. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca samochodem Kia z miejsca zdarzenia została przewieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala (po zbadaniu została zwolniona do domu). Czynności w przedmiotowej sprawie prowadzi KPP w Mikołowie.

Kolejne rondo w Ornontowicach?

Tak więc młoda mieszkanka sąsiedniego Orzesza usiłowała wymusić pierwszeństwo, a w wyniku zderzenia została przetransportowana na SOR.

Na szczęście młoda Orzeszanka nie wymagała hospitalizacji.

Na temat tego skrzyżowania już kiedyś były głosy, że warto by było je przebudować i zrobić tam rondo. Jak myślicie, rondo w tym miejscu by ułatwiło czy utrudniło ruch w tym miejscu?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

58 + = 67

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.