Nauka sponsorowane

Jak wybrać odpowiednią metodę nauczania języka obcego?

Decydując się na naukę języka obcego, stoimy przed wyborem odpowiedniej metody nauczania. Spośród wielu dostępnych, ciężko się zdecydować i nie wiemy, która będzie dla nas najlepsza. Szkoły językowe kuszą kolorowymi szyldami i ciekawymi ofertami. Czym więc powinniśmy się kierować przy wyborze?

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Szkoły językowe oferują wiele różnych metod nauczania języka, prześcigają się w zapewnieniach, że to właśnie ich szkoła jest najlepsza i to właśnie dzięki niej opanujemy język w krótkim czasie. Jednak nie ma się co oszukiwać, nauka nie przychodzi łatwo i będziemy musieli poświęcić na nią trochę czasu. Przeglądając więc oferty szkół językowych, zanim się na którąś zdecydujemy, należy zadać sobie kilka pytań.

Na jakim jesteśmy poziomie?

Szukając odpowiedniego kursu ważne jest, aby określić, na jakim jesteśmy poziomie. Dla ludzi, którzy nie mieli żadnego kontaktu z językiem angielskim, oczywiście najlepsze będzie jeśli zaczną od podstaw. Dla tych, którzy chcą się doszkolić czy po prostu odświeżyć język, lepszy będzie kurs o wyższym stopniu. Jakim? Zależy od umiejętności. W większości placówek możemy napisać test, który pozwoli określić poziom naszej wiedzy i przydzielić nas do odpowiedniej grupy.

Co chcemy osiągnąć?

Warto na początku zadać sobie właśnie to pytanie. Znając cel, do którego chcemy dążyć, łatwiej będzie wybrać odpowiednią metodę. Przykładowo, jeśli zależy nam na tym, żeby móc swobodnie wypowiadać się w języku obcym, odpowiednia dla nas będzie metoda Callana lub metoda bezpośrednia. Ucząc się tą metodą, słuchacz jest “zmuszony” mówić, słuchać oraz odpowiadać na zadane pytania. Ogólnie rzecz biorąc, metoda Callana polega na wyćwiczeniu w uczniach myślenia w języku angielskim oraz płynnego komunikowania się. Jeśli jednak chcemy się podszkolić w gramatyce, to lepsza będzie metoda gramatyczno-tłumaczeniowa. Jak nazwa wskazuje, ćwiczymy gramatykę oraz słownictwo omawiając różne teksty.

W jaki sposób przyswajamy wiedzę?

Każdy z nas jest inny, więc i wiedzę przyswajamy różnie. Jedni są wzrokowcami i łatwiej będzie im nauczyć się obserwując czy czytając. Jeszcze inni wolą uczyć się słuchając. Dlatego warto zastanowić się i przemyśleć, który ze sposobów odpowiada nam najbardziej. Ułatwi to wybór metody nauczania, która przyniesie satysfakcjonujące nas efekty.

Grzegorz Hanus
Powyższy artykuł powstał przy współpracy ze szkołą języka angielskiego w Częstochowie tarkowski.edu.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

49 − = 41

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.