Kobieta sponsorowane Zdrowie

Mezoterapia igłowa – na czym polega i kiedy można ją wykonywać?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. A wynika to zarówno ze skuteczności wspomnianej metody, jak i z możliwości jej zastosowania przy redukowaniu różnych problemów skórnych. Nierzadko można się nawet spotkać z opinią, że tego rodzaju mezoterapia to jedna z najwszechstronniejszych kuracji gabinetowych.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Medycyna estetyczna ma to do siebie, że często zakłada pewną inwazyjność wykonywanych zabiegów. Nie oznacza to jednak automatycznie, iż przeprowadzenie danej kuracji wiąże się np. z długim okresem rekonwalescencji. Tak jest m.in. w przypadku mezoterapii, do wykonania której używa się cieniutkiej igły o długości od 0,5 do 1,5 cm. Nic zresztą nie stoi na przeszkodzie, aby przed wspomnianym zabiegiem zastosować znieczulenie miejscowe, niwelujące ewentualne odczucia bólowe.

Szeroki wybór dobroczynnych preparatów

Niewątpliwym atutem mezoterapii igłowej jest fakt, że przy wykonywaniu takiego zabiegu kosmetolog może zastosować różnorodne preparaty kosmetyczne. Dlatego też wspomniana metoda sprawdza się przy niwelowaniu tak wielu, zupełnie odmiennych niedoskonałości skóry i ciała. W przypadku mezoterapii igłowej można sięgnąć zarówno po preparat nawilżający oraz wygładzający drobne zmarszczki, jak i po taki, który wywołuje natychmiastowy efekt liftingu. A na tym nie koniec… Do dyspozycji jest również ampułka redukująca tkankę tłuszczową (stosowana m.in. w kuracjach antycellulitowych) bądź kosmetyk przyczyniający się do stymulacji mieszków włosowych (szybszego wzrostu włosów).

Jak długo utrzymują się efekty kuracji?

Na czas utrzymania się efektów po mezoterapii igłowej wpływa kilka czynników. Z pewnością duże znaczenie ma przestrzeganie programu kuracji, która zazwyczaj składa się z 3-6 spotkań w gabinecie medycyny estetycznej. Natomiast po zakończeniu serii zabiegów istotne jest postępowanie zgodne z zaleceniami kosmetologa.

Beauty Face Care. Woman Applying Cream On Skin. Portrait Of Beautiful Happy Blonde Girl With Natural Makeup Holding Mirror In Hand And Applying Cream On Healthy Facial Skin. High Resolution.

Jeżeli więc celem przeprowadzenia mezoterapii igłowej będzie walka z tkanką tłuszczową, na dłuższe zachowanie osiągniętych rezultatów z pewnością wpłynie odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Natomiast przy redukowaniu niedoskonałości cery, np. cieni pod oczami bądź zmarszczek, niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja skóry w warunkach domowych. Warto wtedy sięgnąć po preparaty polecane przez kosmetologa, który przeprowadzi mezoterapię igłową. Dzięki temu widoczne efekty omawianej tu metody utrzymają się nawet przez 1,5 roku. Co więcej, w podtrzymaniu osiągniętych rezultatów pomagają tzw. zabiegi przypominające. Można je wykonywać w odstępach co 2-3 miesiące lub co pół roku.

Kiedy można skorzystać z mezoterapii?

Podobnie jak przy wielu innych kuracjach gabinetowych, zwłaszcza tych z zakresu medycyny estetycznej, rozpoczęcie serii zabiegów mezoterapii igłowej powinna poprzedzić konsultacja z kosmetologiem. Podczas takiej rozmowa można wykluczyć przeciwwskazania do skorzystania z omawianej metody. A wśród takich przeszkód do wykonania zabiegu znajdują się m.in. ciąża, okres laktacji, stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, epilepsja, trądzik różowaty czy przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Co ciekawe, mezoterapię igłową można przeprowadzić praktycznie o każdej porze roku. W czasie cieplejszych dni trzeba jednak bardzo starannie zadbać o odpowiednią fotoprotekcję skóry (stosować kremy z filtrem SPF 30 lub 50) albo w ogóle unikać ekspozycji obszaru zabiegowego na działanie słońca. Ponadto, należy pamiętać o tym, że po wykonaniu mezoterapii igłowej w okolicach twarzy, makijaż można nałożyć dopiero po 48 godzinach od momentu wizyty w gabinecie. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z takiego zabiegu np. przed weekendem.

Źródło: klinika medycyny estetycznej Qclinique

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 1 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.