Bezpieczeństwo Miarka Ornontowice Ornontowice Policja Rada Gminy Ornontowice Radny Ornontowice Środki psychoaktywne Urząd Gminy Ornontowice Wójt Ornontowice ZSP Miarka

Bezpieczeństwo Ornontowickich dzieci w zbliżającym się roku szkolnym

Zgłoszony na Sesji Rady problem jest w ciągłym zainteresowaniu Wydziału Ruchu Drogowego KPP Mikołów z całą pewnością miejsce to zostanie objęte działaniami “Bezpieczna Droga do Szkoły” planowanych w pierwszym tygodniu września 2019 r.

Oficer Prasowy KPP w Mikołowie sierż. szt. Ewa Sikora o problemach związanych z niestosowaniem się przez kierowców do przepisów w okolicach szkół.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Czy rejon przy szkole podstawowej w Ornontowicach będzie bezpieczny?

Zapytaliśmy Komendę Powiatową Policji w Mikołowie o planowane działania w związku z rozpoczynającym się niedługo rokiem szkolnym 2019/2020 na terenie Ornontowic i wnioskiem radnych o interwencje w związku z utrudnieniami w ruch wynikającymi z nieprzestrzegania przepisów o ruchu drogowym przez rodziców.

Odpowiedział nam Oficer Prasowy Pani sierż. szt. Ewa Sikora informując,  że w pierwszej kolejności Policja oczekuje poinformowania o sytuacji rodziców przez szkołę oraz przedstawienia jakie konsekwencje może nieść niestosowanie się do przepisów zwłaszcza w tym rejonie.

stosownie do postulatów Radnych Gminy zgłoszonych na przedwakacyjnej Sesji Rady Gminy i deklaracji Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej jednostki – w zakresie problematyki nieprawidłowego parkowania w rejonie Zespołu Szkolno Przedszkolnego przy ulicy Zwycięstwa 7 (ulice przylegające, w tym ulica Jasna) – informujemy, że zgodnie z poczynionymi na sesji ustaleniami i deklaracją Naczelnika WRD po otrzymaniu ze strony UG w Ornontowicach sygnału, że problem związany z nieprawidłowym zatrzymaniem pojazdów w rejonie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ornontowicach został przekazany rodzicom dzieci uczęszczających do tej placówki, policjanci ruchu drogowego niezwłocznie przeprowadzą kontrolę sposobu przestrzegania ograniczeń zatrzymania w tym rejonie

Represje wobec krnąbrnych kierowców w okolicach Ornontowickiej  szkoły podstawowej

Jeżeli informacja od dyrekcji szkoły nie podziała, a do Policji nadal będą trafiały sygnały o ignorowaniu bezpieczeństwa w okolicach szkoły mogą zostać podjęte działania represyjne wobec kierowców.

Informować o takich sytuacjach powinien każdy kto widzi takie zdarzenia, bo brak Naszej reakcji to przyzwolenie na takie zachowania, jak zgłaszać?

jednocześnie Policja jest zobligowana do każdorazowego podejmowania czynności w razie podjęcia informacji o zaistniałym przestępstwie bądź wykroczeniu. Informacje te należy zgłaszać bezpośrednio do jednostki Policji (kontaktując się z dyżurnym jednostki: Komisariat Policji w Orzeszu tel. 32 324 86 10, Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, tel. 32 7377 200 lub operatorem telefonu alarmowego 112) bądź zasygnalizować poprzez stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – dodając nowy punkt w wybranym miejscu i oznaczając go określonym zagrożeniem (w tym przypadku “nieprawidłowe parkowanie”). Wówczas, informacja o zaistniałym problemie trafia do Policji, a co za tym idzie – podejmowane są działania policjantów (ruchu drogowego, prewencji w tym Dzielnicowego), dążące do eliminacji tego zjawiska

Dzielnicowy będzie się przyglądał baczniej bezpieczeństwu w okolicach SP Miarka

apel radnych i nasze zapytanie wpłynie też na planowanie pracy naszego dzielnicowego mł.asp. Mariusza Sacawy, który z początkiem roku tak będzie rozplanowywał swoją pracę na jeonie, aby mógł zwrócić większą uwagę na omawiany problem bezpieczeństwa najmłodszych w okolicach szkoły.

Efektem ubocznym działań mieszkańców i Policji w okolicach szkoły będzie utrudnienie dostępu dzieci do środków psychoaktywnych, a chyba żaden z rodziców nie chciałby żeby dziecko znalazło się w zasięgu działania handlarzy narkotykami czy dopalaczami, a dzieci są dla tych ostatnich wdzięcznym klientem.

Pełna treść odpowiedzi Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie na nasze zapytanie o kontrole w rejonie Ornontowickiej szkoły

Szanowna Redakcjo,

W odpowiedzi na zadane pytanie dotyczące planowanych na terenie gminy Ornontowice w miesiącu wrześniu bieżącego roku przedsięwzięć/działań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie informuję:

• stosownie do postulatów Radnych Gminy zgłoszonych na przedwakacyjnej Sesji Rady Gminy i deklaracji Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej jednostki – w zakresie problematyki nieprawidłowego parkowania w rejonie Zespołu Szkolno Przedszkolnego przy ulicy Zwycięstwa 7 (ulice przylegające, w tym ulica Jasna) – informujemy, że zgodnie z poczynionymi na sesji ustaleniami i deklaracją Naczelnika WRD po otrzymaniu ze strony UG w Ornontowicach sygnału, że problem związany z nieprawidłowym zatrzymaniem pojazdów w rejonie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ornontowicach został przekazany rodzicom dzieci uczęszczających do tej placówki, policjanci ruchu drogowego niezwłocznie przeprowadzą kontrolę sposobu przestrzegania ograniczeń zatrzymania w tym rejonie

• jednocześnie Policja jest zobligowana do każdorazowego podejmowania czynności w razie podjęcia informacji o zaistniałym przestępstwie bądź wykroczeniu. Informacje te należy zgłaszać bezpośrednio do jednostki Policji (kontaktując się z dyżurnym jednostki: Komisariat Policji w Orzeszu tel. 32 324 86 10, Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, tel. 32 7377 200 lub operatorem telefonu alarmowego 112) bądź zasygnalizować poprzez stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – dodając nowy punkt w wybranym miejscu i oznaczając go określonym zagrożeniem (w tym przypadku “nieprawidłowe parkowanie”). Wówczas, informacja o zaistniałym problemie trafia do Policji, a co za tym idzie – podejmowane są działania policjantów (ruchu drogowego, prewencji w tym Dzielnicowego), dążące do eliminacji tego zjawiska

• w zakresie kontroli o charakterze prewencyjnym należy wskazać, iż jak co roku – w pierwszym tygodniu września – policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Mikołów, przeprowadzą, także na terenie gminy Ornontowice, działania “Bezpieczna Droga do Szkoły” – to wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych

• ponadto w oparciu o następujące czynniki: analiza stanu bezpieczeństwa, zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz skargi/wnioski/postulaty mieszkańców (otrzymywane poza aplikacją KMZB) policjanci drogówki dyslokowani są do służby w poszczególne rejony (w wyznaczonych godzinach) celem eliminacji zjawisk niepożądanych;

• regularnie, przez cały rok, prowadzone są wzmożone działania (krajowe, wojewódzkie, powiatowe/miejscowe) ukierunkowane na poszczególne zagrożenia m.in.: działania pod nazwą ”Prędkość”, “NURD” – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego, “Znicz”, “Pasy”, “Bezpieczny Pieszy”, “Bezpieczne Skrzyżowanie”, “Smog”.

Reasumując:
Mając na uwadze sygnalizowany nam problem nieprawidłowego parkowania w rejonie placówki szkolno – przedszkolnej przy ulicy Zwycięstwa informuję, iż kwestia ta została przekazana w dniu 21 sierpnia br. Dzielnicowemu rejonu: mł.asp. Mariusz SACAWA. Planując służbę policjant uwzględni problem w planowaniu służby począwszy od września br.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, co pozwoli nam zobrazować skalę problemu. Zgłoszony na Sesji Rady problem jest w ciągłym zainteresowaniu Wydziału Ruchu Drogowego KPP Mikołów z całą pewnością miejsce to zostanie objęte działaniami “Bezpieczna Droga do Szkoły” planowanych w pierwszym tygodniu września 2019 r.

Z wyrazami szacunku,
sierż.szt. Ewa Sikora
Oficer Prasowa
Komenda Powiatowa Policji
w Mikołowie

Policja wbrew radnym z Ornontowic nie będzie karać kierowców

Więc nie będzie jak by chciał Pani Radna aby kierowców bezzwłocznie karać mandatami, nie będzie też od początku miesiąca karania kierowców lizakami fundowanymi przez UG jak proponował Wójt.

O pomysłach karania i o tym dlaczego Pani Radna chciał by kar dla kierowców informowaliśmy już w materiale

Radna z Ornontowic przyznała się do łamania prawa

Bezpieczeństwo w rękach mieszkańców Ornontowic

Zachęcamy, tak jak Pani sierżant,  do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa którą znajdziecie TUTAJ. To dzięki tej mapie My mieszkańcy mamy możliwość wpływu na bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci, Skoro część mieszkańców często ignoruje przepisy ruchu drogowego, narażając innych na stres i obawy o bezpieczeństwo własnych pociech, to każdy z Nas może wpłynąć na częstotliwość kontroli Policyjnych w wybranych rejonach poprzez zgłaszanie naruszeń prawa przez tych którzy uważają, że stoją ponad tym prawem które obowiązuje wszystkich.

 

Waszym zdaniem Policja powinna podjąć zdecydowane działania w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 43 = 46

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.