Bezpieczeństwo

Policjanci wspólnie z żółnierzami WOT patrolują teren powiatu mikołowskiego

Od wczoraj policjanci z Mikołowa, Łazisk Górnych i Orzesza, wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, patrolują teren powiatu mikołowskiego. Sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do nowo wprowadzonych obostrzeń związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy osoby ignorują restrykcje i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad!

 

W związku z epidemią koronawirusa wprowadzane są kolejne ograniczenia. Między innymi – każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Wprowadzono także obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi oraz zakaz przebywania w parkach, na placach zabaw i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz ten dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Z uwagi na wprowadzone obostrzenia, na ulicach powiatu mikołowskiego pojawiło się już więcej patroli policyjnych, a od wczoraj wspomagają nas żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Policjanci razem z żołnierzami patrolują przede wszystkim okolice sklepów, rynku, przystanków autobusowych –  czy osoby stosują się do wprowadzonego zakazu korzystania z tych miejsc. Mundurowi kontrolują także inne miejsca, w których gromadzić się mogą osoby oraz zwracają uwagę na minimalną odległość między pieszymi i kwestię wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego. Sprawdzają także, czy przemieszczanie się jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami życiowymi, takimi jak podróż do i z pracy czy też z potrzebą zaopatrzenia się w aptece.

Na ulicach powiatu nadal można usłyszeć, dochodzące z radiowozów, komunikaty, za pomocą których funkcjonariusze apelują do wszystkich o pozostanie w domach, nie gromadzenie się i nieopuszczanie domu bez uzasadnionej potrzeby.

Przypominamy, że w celu ułatwienia nadzoru nad osobami przebywającymi w izolacji domowej została przygotowana specjalna aplikacja „Kwarantanna domowa”, która jest darmowa, bezpieczna i dostępna na systemy Android i iOS. To proste narzędzie, którego użytkowanie jest od pierwszego kwietnia obowiązkowe. Aplikacja znacznie ułatwia weryfikację realizacji obowiązków pozostania w kwarantannie. Każdego dnia do osób, które zainstalowały i aktywowały aplikację, przychodzi wiadomość z prośbą o przesłanie swojego zdjęcia. Za pomocą geolokalizacji oraz programu do porównywania twarzy sprawdzane jest miejsce pobytu i osoba, która powinna pozostać w izolacji domowej.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Przypominamy również, że za złamanie zakazów grozi wysoka grzywna.

źródło: Policja Mikołów
Policjanci wspólnie z żółnierzami WOT patrolują teren powiatu mikołowskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 7 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.