Powiat Mikołowski

Basen, joga, pilates z PUTW

8 września rozpoczęły się zapisy na zajęcia Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku odbywały się one w Domku Harcerskim w Mikołowie, pl. Harcerski 1. Rozpoczęły się o 9 rano i wystarczyło pół godziny, by swój akces zgłosiło już 80 osób. W ostatnich latach PUTW liczył ponad 1000 chętnych, w tym roku z powodu koronawirusa liczba ta może być mniejsza.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Również ze względów sanitarnych przed wejściem każdy musiał zdezynfekować ręce i założyć maseczkę, słuchacze wypełniali także ankiety. Musieli wpłacić wpisowe, które niezmiennie wynosi 40 złotych na cały rok, a także podbić, ewentualnie wyrobić legitymację studencką, a potem już pozostał im wybór zajęć.

– W tym roku proponujemy ćwiczenia ruchowe, które będą odbywać się w Mikołowie, Łaziskach Górnych, Gostyni, Orzeszu i Ornontowicach. W Mikołowie zachęcamy do udziału w zajęciach tanecznych. Planujemy utworzyć dwie piętnastoosobowe grupy, które ćwiczyć będą w Domku Harcerskim. Ćwiczenia z jogi, a także pilates i gimnastyka rehabilitacyjna odbywać się będą w SP 1, na zumbę zapraszamy do liceum Miarki, zaś nauka flamenco odbywać się będzie w MDK. Na basen, który cieszy się niezmiennie największym powodzeniem mamy przewidzianych 115 miejsc. W pozostałych miejscowościach zapraszamy naszych studentów na jogę, pilates i gimnastykę rehabilitacyjną. W Ornontowicach odbywać się będzie w Zespole Szkolno-Przeszkolnym, w Łaziskach Górnych będzie to SP 1 , zaś w Gostyni ćwiczyć będziemy w Domu Kultury. Grupy będą liczyć do 15 osób, wyjątkiem jest Dom Kultury w Gostyni gdzie możemy utworzyć grupę liczącą do 25 osób – informuje Maria Beczała, kierująca Powiatowym Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

W tym roku ze względów sanitarnych grupy są mniejsze, nie będzie również zajęć komputerowych, zaś lektoraty prowadzone zostaną od przyszłego semestru.

– Niezmiennie zapraszamy co poniedziałek na 16.00 na wykłady. Będą się one odbywały w auli I LO im. Karola Miarki. Tematyka pozostanie zbliżona do tej podejmowanej w poprzednich latach, a więc profilaktyka zdrowotna, historia, ale także zgodnie z życzeniem naszych słuchaczy, więcej wykładów przyrodniczych i geograficznych. W tym roku udało się nam również pozyskać wykładowców z Politechniki Śląskiej, co także poszerzy gamę podejmowanych zagadnień. Zaplanowaliśmy także na najbliższe tygodnie dwie jednodniowe wycieczki, pierwszą do Siewierza i Będzina, a drugą do Opola – dodaje nasza rozmówczyni.

Kto ze słuchaczy nie zapisał się dziś będzie mógł to uczynić 9 września godz.9:00 do 12:00 oraz 10 września od godz.12:00 do 15:00 w Domku Harcerskim  w Mikołowie Pl. Harcerski 1.

źródło: Powiat Mikołów
Basen, joga, pilates z PUTW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

78 − = 77

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.