Bezpieczeństwo Kobieta Ornontowice Powiat Mikołowski Przemoc w rodzinie Zdrowie

Konferencja o FAS

Z danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wynika, że w naszym kraju, aż 33 procent kobiet przyznało się, że będąc w ciąży piło alkohol. O tym jakie to niesie zagrożenie oraz czym jest FAS ( Fetal Alcohol Syngrome) debatowano w trakcie I Powiatowej Konferencji zorganizowanej przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mikołowie noszącej tytuł Zrozumieć FAS. Spotkanie zorganizowano 22 września w MDK w Mikołowie.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


Czy jest Płodowy Zespół Alkoholowy oraz jak skutecznie prowadzić profilaktykę wśród kobiet, jak również pomagać dzieciom, które cierpią na tę nieuleczalną chorobę będącą skutkiem działania alkoholu na płód, dyskutowali psycholodzy, pedagodzy, pracownicy socjalni, policjanci, samorządowcy. Szacuje się, że w Polsce co roku na świat przychodzi około 900 dzieci z pełnoobjawowym FAS.


Wśród prelegentów znaleźli się Małgorzata Klecka, Katarzyna Łukowska oraz Katarzyna Okulicz-Kozaryn. Władze powiatu mikołowskiego reprezentowały członkinie Zarządu Powiatu Grażyna Nazar i Janina Szołtysek  oraz radny powiatowy Tomasz Macha.

źródło: Powiat Mikołów
Konferencja o FAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 7 = 1

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.