Bezpieczeństwo Ornontowice Policja Policja Mikołów Policja Orzesze

Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Wypadek w Ornontowicach

Policjanci wydziału kryminalnego mikołowskiej komendy prowadzą czynności w sprawie wypadku, do którego doszło na ulicy Dworcowej w Ornontowicach. Kierujący samochodem kia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który na skutek obrażeń trafił do szpitala. W zdarzeniu brał udział jeszcze jeden samochód, którego kierujący oczekiwał na włączenie się do ruchu. Zdarzenia drogowe z udziałem jednośladów to często skutek niezachowania należytej uwagi i ostrożności ze strony innych kierujących.

Do wypadku doszło wczoraj (2 września) około godziny 18:30 w Ornontowicach na ulicy Dworcowej. Według wstępnych ustalań policjantów drogówki, sprawcą zdarzenia jest 75-letni mężczyzna. Jadąc w kierunku Ornontowic zamierzał skręcić w lewo w ulicę Kolejową. Nie zauważył jednak jadącego z naprzeciwka motocyklisty, 41-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyn. Wtedy doszło do zdrzenia pojazdów.  W wypadku uczestniczył także kierujący wolkswagenem, który oczekiwał na włączenie się do ruchu w ulicę Dworcową. Na jego samochód upadł bowiem motocyklista.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Poszkodowany 41-latek trafił do mikołowskiego szpitala z urazem kończyn dolnych.

Wszysycy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcy wypadku, mieszkańcowi Ornontowic, policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Co istotne, apel ten kierujemy nie tylko do motocyklistów, ale do wszystkich korzystających z dróg. Dane statystyczne wskazują bowiem, że około 80% wypadków, w których ofiarami są motocykliści, spowodowanych jest przez innych uczestników ruchu. Życzliwość, uprzejmość, ostrożność – to cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom, zarówno motocykli i samochodów. Bądźmy ostrożni!

źródło: Policja Mikołów
Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Wypadek w Ornontowicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

23 + = 28

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.