Bezpieczeństwo Kronika Kryminalna Ornontowice Policja Mikołów Policja Orzesze

NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ. KIERUJĄCY ALFA ROMEO BEZ UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA I Z AMFETAMINĄ W KIESZENI

W ręce policjantów orzeskiej patrolówki wpadł 30-letni mieszkaniec Ornontowic, który nie zatrzymał się do kontorli drogowej, a ucieczkę kontynuował przez około 3 kilometry. Pędząc ulicami miasta za wszelką cenę usiłował wymknąć się mundurowym. Okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w kieszeni spodni trzymał ponad 10 działek dilerskich amfetaminy. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Interwencja policjantów z orzeskiej patrolówki miała miejsce wczoraj (11 września). Kilka minut po północy, na ulicy Zwycięstwa w Ornontowicach, mundurowi zauważyli samochód alfa romeo, którego kierujący popełnił wykroczenie drogowe. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania się. Siędzący za kierownicą mężczyzna nie reagował jednak i ignorując ich zupełnie tylko przyspieszył. Po trwającym około 3 kilometrów pościgu policjantom udało się zatrzymać pojazd. W trakcie podjętej interwencji mężczyzna nadal stawiał opór i odmawiał wykonania jakichkolwiek poleceń. Szybko obezwładniony trafił do komisariatu. Okazało się bowiem, że oprócz popełnionych w czasie nocnej wyprawy drogowych przewinień, 30-latek w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w kieszeni spodni miał ponad 10 działek dilerskich narkotyku. Wraz z mężczyzną podróżowała jego 36-letnia partnerka.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Wczoraj śledczy z Komisariatu Policji w Orzeszu przedstawili mu zarzuty: posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz pięciu popełnionych wykroczeń. 30-latek przyznał się, a Prokurator Rejonowy w Mikołowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na zalezioną przy mężczyźnie amfetaminę, policjanci zabezpieczyli również próbkę jego krwi do dalszych badań. Jeżeli potwierdzą one obecność zakazanych substancji, mieszkaniec Ornontowic usłyszy również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

źródło: Policja Mikołów
NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ. KIERUJĄCY ALFA ROMEO BEZ UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA I Z AMFETAMINĄ W KIESZENI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 2 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.