ekologia Ornontowice Powiat Mikołowski

Pierwszy samochód elektryczny na usługach Powiatu Mikołowskiego

Do floty służbowych samochodów Starostwa Powiatowego w Mikołowie dołączył właśnie samochód elektryczny marki BMW i3. To auto w pełni ekologiczne, a jego zasięg na jednym ładowaniu wynosi do 260 km. Proces ładowania do pełnego zasięgu trwa trzy godziny.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


Samochód Starostwu Powiatowemu użyczyła firma S.A.C. Gwarant z siedzibą w Mikołowie. Auto zostało przekazane do rocznego bezpłatnego użytkowania przez pracowników Starostwa. „Elektryk” będzie używany służbowo w szczególności przez Wydział Ochrony Środowiska, Wydział Geodezji, Wydział Administracji Architektoniczo – Budowlanej, Wydział Gospodarki Mieniem i Zamówień Publicznych oraz Wydział Informatyki. Znacząco obniży to koszty delegacji służbowych pracowników Starostwa.

 

Zobacz wideo

 


„Sam prywatnie mam hybrydę i bardzo sobie to chwalę. Mam nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do promowania ekologicznych środków transportu. Samochody tego typu wyposażone są m.in. we wtyczkę do ładowania w domu, także jeśli ktoś ma zamontowane u siebie panele fotowoltaiczne, eksploatacja tego pojazdu jest praktycznie darmowa” – podkreśla Starosta Mikołowski Mirosław Duży.

Do tej pory w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Mikołowie zarejestrowano w sumie 53 pojazdy elektryczne. 19 samochodów elektrycznych, 33 motorowery oraz jeden motocykl elektryczny. Po drogach Powiatu Mikołowskiego jeżdżą również 134 auta hybrydowe.

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych nakłada konkretne obowiązki na jednostki samorządu terytorialnego. Według nich, już w 2022 r. gminy i powiaty powyżej 50 tys. mieszkańców powinny posiadać we flocie użytkowanych pojazdów 10 proc. samochodów elektrycznych. Podobne wymogi dotyczą świadczenia usługi komunikacji miejskiej oraz innych zadań własnych gminy. Docelowo, co najmniej 30 proc. wozów będzie musiało być zero lub niskoemisyjna. Ponadto w gminach ma rozwijać się infrastruktura ładowania EV. 87 proc. polskich gmin planuje rozwój floty samochodów elektrycznych, 81% zamierza inwestować w elektryczne autobusy, a 80% w ogólnodostępną infrastrukturę ładowania – wynika z „Barometru Nowej Mobilności 2019/20″ – badania Polskiego Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).

źródło: Powiat Mikołów
Pierwszy samochód elektryczny na usługach Powiatu Mikołowskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

39 − 38 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.