ekologia Ornontowice Ornontowice Urząd Gminy Ornontowice

Projekt Stacja Regneracja

Zakończyły się prace w ramach projektu Stacja Regeneracja (StaR). Projekt realizowany jest przez LGD „Ziemia Pszczyńska” we współpracy z LGD „Żywiecki Raj” oraz LGD „Ziemia Bielska” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

W ramach projektu w każdej z członkowskich gmin powstały obiekty małej architektury. Na terenie naszej Gminy pojawiły się one w wariancie stacji naprawy rowerów oraz ławki solarnej ulokowanej w rejonie Parku Gminnego od strony ZSP. Łącznie inwestycja jest realizowana w 34 lokalizacjach na terenie wszystkich partnerskich LGD, w tym na terenie LGD „Ziemia Pszczyńska” w 11 gminach członkowskich – w tym w Gminie Ornontowice.

Ławka solarna jest wyposażona w panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii słonecznej. Dzięki temu wieczorem będzie podświetlana (zastosowano oświetlenie LED). Ławka została wyposażona w gniazda USB do ładowania telefonów komórkowych.

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów posiada uchwyty umożliwiające podwieszenie roweru,
a także niezbędne narzędzia na linkach: wkrętaki, klucze, imbusy czy łyżki do opon oraz ręczną pompkę rowerową.

źródło: Gmina Ornontowice
Projekt Stacja Regneracja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

94 − 88 =

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.