Bezpieczeństwo

Przywłaszczyła ponad 30 tysięcy złotych – kolejne zarzuty dla byłej pracownicy banku

42-letnia mieszkanka Orzesza usłyszała kolejne 70 zarzutów przywłaszczenia pieniędzy na szkodę klientki banku. Tym razem ofiarą nieuczciwej, byłej już pracownicy placówki bankowej padła 86-letnia mikołowianka. Niczego nieświadoma seniorka była regularnie okradana przez ponad 4 lata. Sprawcą jest ta sama osoba, która w marcu tego roku, w mikołowskiej komendzie, usłyszała bardzo podobne zarzuty. Za to przestępstwo grozi jej do 3 lat więzienia.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

O nieuczciwej pracownicy banku, którego placówka znajduje się, między innymi, w Mikołowie informowaliśmy w marcu br. w artykule “Pracownica banku oszukiwała klientów”.

Ta sama kobieta wczoraj (17 września) usłyszała kolejne 70 zarzutów przywłaszczenia pieniędzy w łącznej kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Jak ustalili śledczy z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą mikołowskiej komendy,  w okresie od lutego 2015 r. do czerwca 2019 r. mieszkanka Orzesza – jako ówczesny pracownik banku – manipulowała przy dokumentacji dotyczącej umów pożyczek bankowych oraz przy transakcjach związanych z wypłatą tych środków i spłatą rat zadłużenia. Proceder wyszedł na jaw dzięki wnuczce pokrzywdzonej w sprawie mikołowianki, która zaniepokojna sytuacją finansową babci, zaalarmowała mundurowych.

42-latka przyznała się do stawianych jej zarzutów, tłumacząc swoje zachowanie podobnie jak w poprzednim dochodzeniu – złą sytuacją finansową oraz długami. Złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Za przestępstwo przywłaszczenia grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Mikołów
Przywłaszczyła ponad 30 tysięcy złotych – kolejne zarzuty dla byłej pracownicy banku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 9 = 14

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.