Powiat Mikołowski

Gaudeamus Igitur w Miarce

30 września w auli I LO im. Karola Miarki po raz kolejny zabrzmiał Gaudeamus Igitur. Był to widomy znak rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem pieśń tę wykonali śpiewacy chóru „Zorza” z Wyr, który w tym roku świętuje swoje stulecie.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

W inauguracji uczestniczyli poza słuchaczami włodarze naszych gmin: wójt Wyr Barbara Prasoł, zastępca wójta Ornontowic Dariusz Spyra, zastępca burmistrza Łazisk Górnych Jan Ratka, burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula oraz wiceburmistrz Iwona Spychała-Długosz. Obecny był również duszpasterz Uniwersytetów Trzeciego Wieku ks. dr Stanisław Puchała. Stowarzyszenie Wspierania Samorządności reprezentowała Bogumiła Guja, zaś Śląski Uniwersytet Medyczny, który sprawuje patronat nad naszym PUTW profesor Grażyna Markiewicz-Łoskot.


Nie zabrakło władz powiatu w osobach członka Zarządu Powiatu Grażyny Nazar oraz Starosty Mikołowskiego Mirosława Dużego, który dokonał oficjalnego otwarcia nowego roku akademickiego, życząc słuchaczom realizacji swoich planów i dużo zdrowia.


Zamierzenia na nowy rok akademicki przedstawiła kierownik PUTW Maria Beczała zapraszając m.in. na poniedziałkowe wykłady, które odbywać się będą w auli I LO. Na cały rok przygotowano ich około czterdziestu.


– W tym roku proponujemy również ćwiczenia ruchowe, które będą odbywać się w Mikołowie, Łaziskach Górnych, Gostyni, Orzeszu i Ornontowicach. Kontynuowane będą zajęcia z jogi, a także pilates i gimnastyka rehabilitacyjna, jak również ćwiczenia na basenie – poinformowała Maria Beczała przyznając, iż obecne obostrzenia sanitarne ograniczyły zakres działalności uczelni.
Nie mniej jednak, seniorzy zainteresowani ofertą tej uczelni, na pewno znajdą coś dla siebie. Tych których interesuje medycyna oraz pragną zachować zdrowie i witalność na długie lata, na pewno zainteresował wykład inauguracyjny prof. dr hab. n. med. Grażyny Markiewicz-Łoskot pt Medyczne implikacje diety warzywno-owocowej.

źródło: Powiat Mikołów
Gaudeamus Igitur w Miarce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 69 = 77

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.