Powiat Mikołowski

Koncert na stulecie chóru Zorza

Dlaczego nazwa zorza?(…) Dziś możemy snuć tylko przypuszczenia, że być może chór „Zorza” miał ważne zadania do spełnienia już od czasów zaborów. Miał rozjaśniać ciemności w dziedzinie kultury poprzez kultywowanie polskiej pieśni na Śląsku, oddziaływanie na świadomość narodową poprzez naukę pieśni w języku polskim, organizowanie koncertów religijnych i wieczornic poświęconych wielkim Polakom.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 


Właśnie taka inspiracja sprawiła, iż sto lat temu powstał chór „Zorza”, który w całej swej historii miał jedenastu dyrygentów.
2 października o 18.00 z okazji stulecia chóru Zorza, w Domu Kultury w Gostyni przy ul. Pszczyńskiej 366 zorganizowany zostanie jubileuszowy koncert.
Występ chórzystów będzie transmitowany na żywo na FB Aktualności Powiatu Mikołowskiego.

Koncert Jubileuszowy objęty został Honorowym Patronatem Starosty Mikołowskiego, Honorowym Patronatem Wójta Gminy Wyry oraz Patronatem Medialnym Aktualności Powiatu Mikołowskiego.
Więcej informacji na temat historii oraz dnia dzisiejszego „Zorzy” na https://wyry.pl/o-gminie/aktywne-grupy-nieformalne/gminny-chor-zorza/

źródło: Powiat Mikołów
Koncert na stulecie chóru Zorza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 4

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.