Ornontowice Urząd Gminy Ornontowice

Październik miesiącem porad. Masz pytanie – zadzwoń do ZUS

W październiku Oddział ZUS w Rybniku organizuje sześć telefonicznych dyżurów dla swoich klientów. Każdy z nich będzie dotyczył innego tematu. Będzie można uzyskać informacje z zakresu świadczeń emerytalnych, zasiłków chorobowych, jak i rozliczania składek do ZUS.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Dyżury odbywać się będą 13, 15, 20, 22, 26 i 28 października w godzinach od 10.00 do 13.00. Na pytania odpowiadać będą eksperci rybnickiego ZUS pod numerem telefonu 727 690 825. – Tematyka dyżurów dostosowana została do ostatnich zmian w przepisach, w tym między innymi przeliczenia świadczenia dla osób urodzonych w 1953 r., czy świadczenia wyrównawczego dla opozycjonistów. W ostatnim czasie to właśnie te zagadnienia sprowadzają nam najwięcej klientów do doradców emerytalnych w placówkach ZUS. Wciąż pojawiają się pytania dotyczące rejestracji i obsługi profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a także prowadzenia działalności gospodarczej i rozliczenia składek – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

ZUS zaprasza do kontaktu pod nr tel. 727 690 825, w godz. od 10.00 do 13.00. Tematyka dyżurów w poszczególnych dniach października:

• 13.10 – Ustalanie wysokości emerytury dla osób z rocznika 1953 w związku ze zmianą ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

• 15.10 – Rozpoczęcie działalności gospodarczej – obowiązki wobec ZUS, zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, rozliczanie składek na ubezpieczenia, Fundusz Pracy, zasady przekazywania dokumentacji.

• 20.10 – Kompletowanie dokumentacji do wniosków emerytalno-rentowych.

• 22.10 – Uprawnienia wynikające z ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych.

• 26.10 – Zasiłki chorobowe w okresie pandemii.

• 28.10 – PUE ZUS – funkcjonalność Platformy Usług Elektronicznych dla płatników składek i ubezpieczonych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z ekspertami ZUS.

Beata Kopczyńska
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa śląskiego

 

źródło: Gmina Ornontowice
Październik miesiącem porad. Masz pytanie – zadzwoń do ZUS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

44 + = 48

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.