Kronika Kryminalna Ornontowice Orzesze Policja Mikołów Policja Orzesze Powiat Mikołowski

PIESZY POTRĄCONY W ORZESZU. POLICJA POSZUKUJE ŚWIADKÓW

Policjanci z mikołowskiej komendy poszukują świadków wypadku, do którego doszło 30 września wieczorem w Orzeszu na ulicy Akacjowej. Z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, kierujący seatem cordoba potrącił pieszego, który według wstępnych informacji, nagle wtargnął na jezdnię. Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu rzeczywistego przebiegu zdarzenia, proszone są o kontakt z Policją. Telefon 47 8558 255 lub 47 8558 200.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Do wypadku doszło wczoraj (30 września) około godziny 20:15 w Orzeszu na ulicy Akacjowej. Kierujący seatem, jadąc w kierunku ulicy Chrobrego, potrącił 59-letniego mężczyznę, który nagle wtargnął na jezdnię, wprost pod najdejżdżający pojazd. Poszkodowany w wypadku orzeszanin trafił do katowickiego szpitala. Jego stan lekarze określili jako krytyczny. Kierujący samochodem 54-latek był trzeźwy.

Na miejscu pracowali wczoraj policjanci mikołowskiej drogówki oraz śledczy wraz z technikiem kryminalistyki.

Dalsze czynności prowadzą policjanci Wydziału Kryminlanego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę w sprawie zdarzenia proszone są o pilny kontakt z Policją pod numerem 47 8588 255 lub 47 8558 200, adres mailowy: [email protected]

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego – zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe lub latarkę, szczególnie nad ranem i po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a pieszy zauważany jest przez kierowcę dopiero w ostatnim momencie. Człowiek wyposażony w element odblaskowy widoczny jest dla kierowcy ze znacznie większej odległości, co pozwala na wcześniejszą reakcję. Rower obowiązkowo powinien być wyposażony w sprawne światła przednie i tylne.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

źródło: Policja Mikołów
PIESZY POTRĄCONY W ORZESZU. POLICJA POSZUKUJE ŚWIADKÓW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

42 − = 35

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.