Bezpieczeństwo Ornontowice Ornontowice szkoła Policja Mikołów Policja Orzesze ZSP Miarka

Policjanci z Orzesza i Mikołowa byli w Ornontowickiej szkole

Z dawką wiedzy o bezpieczeństwie mudurowi z Orzesza oraz mikołowskiej drogówki zawitali wśród uczniów ornontowickiej podstawówki. Okres jesienny stanowi wyjątkowo trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu, dlatego też policjanci starają się dotrzeć do jak nawiększej grupy osób, aby uświadomić im skalę zagrożenia i przekonać do noszenia odblaskowych elementów.

 


* * *


Sklep obuwniczo-odzieżowy ALICE  Ornontowice ul. Zwycięstwa 2a (pawilon Anatol I piętro do końca korytarza).

W stałej ofercie między innymi: duży wybór modnego i wygodnego obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego, torebek damskich i męskich, portfele damskie i męskie, paski do spodni, szelki do spodni, odzież , bieliznę damską i męską, biżuterię, obrusy, ręczniki, pościele, poduszki, kołdry, koce, karnisze, rolety, materiały do szycia firan i zasłon. Usługi krawieckie.


* * *


 

Lekcja profilaktyki dla klas I Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w gminie Ornontowice odbyła się wczoraj (8 października) o godzinie 10:30. Uczniowie zebrali się przed budynkiem placówki, gdzie spotkali się z dzielnicowym młodszym aspirantem Mariuszem Sacawą, policjantem Wydziału Ruchu Drogowego z mikołowskiej komendy sierżantem Mateuszem Nieszporkiem oraz stałym już bywalcem wśród najmłodszych – sierżantem Hektorem.

Mundurowi tłumaczyli dzieciom, że słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, powoduje, iż piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Aby poprawić swoje bezpieczeństwo, warto zaopatrzyć się w odblaskowe gadżety.

Aby wiedzę połączyć z praktyką, dzielnicowy przekazał uczniom, ufundowane przez Urząd Gminy Ornontowice, odblaskowe opaski.

źródło: Policja Mikołów
Policjanci u pierwszoklasistów z Ornontowic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

89 − = 84

Copyright © 2017 Wydawnictwo CERTE. All rights reserved.